Buty robocze, duże rozmiary idealne do pracy

0
1549

Rodzaj wykonywanej pracy i warunki w jakich przyszło nam pracować najczęściej decyduję o rodzaju obuwia ochronnego. W zależności od warunków buty mogą posiadać różne normy bezpieczeństwa i certyfikaty. Bardzo często jest tak, że to zakład pracy wyposaża nas w odpowiedni rodzaj obuwia i odzieży ochronnej. Dodatkowo, ze względu na fakt, że zakupem takiego obuwia zazwyczaj interesują się panowie, ważne jest, aby buty robocze dostępne były w pełnej gamie rozmiar-owej. Obuwie robocze w dużych rozmiarach może więc dotyczyć modeli nawet do rozmiaru 50, 51 a nawet 52. Nie jest łatwo znaleźć duże rozmiary obuwia ochronnego. Większość firm produkujących specjalistyczne obuwie do pracy rezygnuję z uzyskania certyfikatów ochronnych na bardzo duże albo bardzo małe rozmiary. Jeśli szukasz właśnie takiego obuwia ten artykuł odpowie na pytanie, gdzie je znaleźć.

Buty robocze idealne do pracy

Jakie buty będziemy mogli znaleźć w sklepach?

Przede wszystkim buty robocze mogą być zróżnicowane pod względem konstrukcji. Mogą to być więc sandały, półbuty, trzewiki, buty z wyższą cholewką, zimowe buty ocieplane, a także kalosze. Dodatkowo, zastosowane materiały i nowoczesne rozwiązania mają za zadanie zabezpieczyć stopy przed różnego rodzaju niebezpieczeństwami. Na przykład, zastosowanie metalowych podnosków ma chronić przed uszkodzeniami mechanicznymi, a więc sytuacją, kiedy na nasze stopy może spaść coś ciężkiego lub kiedy w coś uderzymy. Wiele modeli obuwia roboczego posiada właściwości antystatyczne, a także wzmocnione podeszwy. Dodatkowo wewnątrz buta oprócz miększej warstwy wewnętrznej może znaleźć się specjalna wzmacniana wkładka chroniąca przed wbiciem sobie czegoś w stopę. Dedykowane obuwie robocze stosowane jest w zakładach, gdzie istotne jest, aby chronić stopy przed substancjami chemicznymi, biologicznymi lub też przed prądem.

Przykładowy sklep oferujący obuwie ochronne także w dużych rozmiarach jest Narzedziak24.pl

Buty do pracy

Buty robocze produkowane zgodnie z normą

Jeśli więc dany rodzaj obuwia, który nas interesuje posiada oznaczenie literki „S”, oznacza to, że jest zgodny z normą EN ISO 20345. To ważne więc, aby wybrane przez nas buty posiadały takie właśnie oznaczenie. Po literce „S” może nastąpić informacja o tym, przed jakim zagrożeniem ochroni nas dany rodzaj obuwia i jakie są w związku z tym cechy charakterystyczne takiego produktu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here