Nie od dziś wiadomo, że dzieciaki kochają zabawę. Przecież sam dobrze pamiętasz, że kiedy byłeś dzieckiem, jedyne co się dla ciebie liczyło, to dobra zabawa. Jeżeli w danym dniu dobrze się nie wybawiłeś, to dzień uznawałeś za stracony. Swoją drogą to bardzo ciekawe, że jako dzieci mamy w sobie tyle energii i radości, a kiedy jesteśmy już dorośli, to gdzieś ta cała energia i radość z życia się ulatniają. Czasem dobrze jest wrócić myślą do czasów dzieciństwa.

Dzięki temu możemy sobie przypomnieć te wszystkie szalone rzeczy, które robiliśmy i poprawić sobie tym humor. Bo jako dorośli nie możemy sobie już pozwalać na te wszystkie rzeczy, które robiliśmy wtedy, kiedy byliśmy mali. Bo jak by to wyglądało? Wyobrażasz sobie spotkać na ulicy dorosłą kobietę, która idzie sobie z wózkiem, a w środku wiezie misia pluszowego albo lalkę? I do niej mówi? I traktuje tego misia lub tę lalkę, jako coś żywego? Jak własne dziecko? No raczej byśmy sobie wszyscy pomyśleli, że ta osoba jest niespełna rozumu i nadaje się do szpitala psychiatrycznego, prawda?

Wspominając swoje dziecięce czasy na pewno zdasz sobie sprawę z tego, że twoje dziecko potrzebuje przestrzeni do zabawy. Nie możesz zamykać swojego dziecka w małym pokoiku i dać mu jednej zabawki. Najlepiej mają dzieciaki, które mają możliwość wychowywania się na wsiach lub na obszarach miasta. Bo tam mają wiele przestrzeni na zewnątrz, gdzie mogą się bawić wraz z innymi dzieciakami.

Dzieciaki, które mieszkają w centrum miasta mogą mieć nieco gorzej, ponieważ centra miast są bardzo zaludnione, na drogach panuje ciągły ruch, a ponadto jest mało przestrzeni zielonych, gdzie dzieciaki mogłyby się pobawić. Oczywiście są parki i place zabaw i warto tam zabierać swoje dzieciaki. Jeżeli nie mieszkasz w bloku, tylko masz swój własny dom z ogródkiem, to warto zrobić coś, by dziecko w ogrodzie także miało się czym bawić.

Idealnym rozwiązaniem z całą pewnością będzie domek dla dzieci do ogrodu, który na pewno skradnie jego serce. Takie domki zawsze wiążą się ze wspaniałą zabawą. Szczególnie wtedy, jeżeli dziecko zaprosi do niego swoich rówieśników na wspólną zabawę.

w ogrodzie

Zabaw związanych z domkiem może być cała masa

Dzieciaki będą mogły – na przykład – bawić się, że są na bezludnej wyspie, a mimo to nagle znajdują chatkę, w której ktoś mieszka. I okazuje się, że to rozbitek, które spędził już na tej wyspie kilka lat. Pomyśl tylko, jaką dzieciaki podczas tej zabawy mogą przeżyć przygodę! Wiele dzieciaków marzyło o domku na drzewie. Ale domek wcale nie musi stać na drzewie, by można było się w nim świetnie bawić.

Domek do ogrodu możesz nawet wykonać sam, ale oczywiście wtedy, jeżeli znasz się na rzeczy i wiesz, co robisz. Bo trzeba pamiętać, że będzie się tam bawiło twoje dziecko i należy zrobić to tak, by było ono tam bezpieczne. Jeżeli nigdy dotąd nie robiłeś podobnych rzeczy własnoręcznie i nie czujesz się na siłach, by zrobić taki domek, to lepiej tego nie rób. Lepiej po prostu go kupić. Albo zlecić jego wykonanie komuś, kto zrobił już niejeden taki domek. Taka osoba z całą pewnością zgodzi się zrobić kolejny. Wykonywanie takiego domku może być dla kogoś prawdziwą pasją. Szczególnie dla osoby, która lubi zabawy w drewnie, bo takie domki przecież z reguły są wykonywane właśnie z drewna.

Jeżeli więc chcesz, żeby twoje dziecko miało coś fajnego, to taki domek z całą pewnością spełni jego oczekiwania. Możesz taki domek sprawić dziecku jako prezent na urodziny. Z całą pewnością byłby to trafiony prezent. Przecież dzieciaki kochają takie domki. Dzieci z okolicy z pewnością chętnie przychodziłyby do twojego dziecka, żeby móc wspólnie się pobawić. A wiadomo przecież, że im więcej dzieciaków, tym weselej, a zabawa staje się jeszcze wspanialsza.

domek dla dzieci

Oczywiście, jeżeli odwiedzi was dużo dzieciaków, będziesz musiał zwracać na nich szczególną uwagę. Wiadomo, że dzieciaki są dość roztargnione i wszędzie ich pełno. Nigdy nie wiadomo, co się wydarzy, a przecież wystarczy zaledwie jedna krótka chwila, by wydarzyło się coś niedobrego. A chyba nie chciałbyś, żeby jakiemuś dziecku z sąsiedztwa – albo nawet twojemu – stała się jakaś krzywda podczas zabawy, prawda?

Jeżeli jednak mieszkasz w bloku i nie masz swojego ogrodu, więc nie masz możliwości postawienia tam domku, możesz swojemu dziecku zrobić „bazę” z krzeseł i koców. To może być równie dobre, jak domek. Dzieci przecież mają tak dużą wyobraźnię, że te krzesła i koce mogą być dla nich zamkiem z bardzo grubym murem, a ty możesz być złym olbrzymem, który chce go zniszczyć.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here