Korzystanie z taksówek może być kosztowne – są jednak sposoby na to, aby zapłacić mniej. O czym warto pamiętać podczas przejazdów taxi w Warszawie?

W porównaniu z komunikacją publiczną oraz dojazdami własnymi samochodami taksówki to spory wydatek. Są jednak najlepszą formą przejazdów, gdy chcemy na miejsce dostać się jak najszybciej i w komfortowych warunkach. Ile jednak trzeba zapłacić za skorzystanie z usług taksówkarskich? Czy są jakieś sposoby na to, aby zapłacić za nie mniej? Jak nie narazić się na wysoki rachunek?

Maksymalne ceny taxi w Warszawie

W Warszawie ceny usług taksówkarskich regulowane są odpowiednią uchwałą miejską. Zgodnie z nią początkowa stawka nie może być wyższa niż 8 złotych, natomiast stawka za 1 kilometr w pierwszej taryfie nie powinna być wyższa niż 3 złote za kilometr. Oczywiście, korporacje taksówkarskie mogą stosować wtedy także nisze ceny, dzięki czemu klienci nie muszą płacić za dojazdy tyle samo w każdej korporacji.

Uwaga na „fałszywe taksówki”!

Osoby chcące skorzystać z usług taksówkarskich w Warszawie powinny pamiętać o tym, żeby zawsze sprawdzić, czy mają do czynienia z prawdziwą taksówką. Na postojach można spotkać się niekiedy z osobami oferującymi przewozy samochodami, które nie są taksówkami. Nie obowiązują je wtedy powyższe maksymalne ceny, więc są one ustalane na znacznie wyższym poziomie – rachunek za przejechanie nawet paru kilometrów może wynosić kilkaset złotych!

Warto zatem sprawdzić, czy taksówka ma numer boczny, oznaczenie herbem Warszawy i żółto-czerwonym paskiem. Na przedniej szybie powinna znaleźć się również tabliczka z hologramem, numerem licencji i rejestracji pojazdu. Boczna szyba powinna posiadać cennik. W środku taksówki musi znaleźć się identyfikator taksówkarza i kasa fiskalna.

Sprawdź ceny on-line!

Jeśli chcesz dowiedzieć się, ile orientacyjnie może kosztować przejazd taksówką w Warszawie, możesz skorzystać także ze stron WWW korporacji albo specjalnych aplikacji udostępnionych przez korporacje. Ceny taxi w Warszawie można wtedy sprawdzić dla konkretnych tras.

[Głosów:1    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here