Każda kolejna doba niezależnie od tego, czy spędzamy ją intensywnie pracując, przemieszczając się po mieście, czy nawet odpoczywając we własnym mieszkaniu lub na łonie natury, szczególnie w okresie jesienno-zimowym stanowi wyzwanie dla skóry twarzy. A przecież każda kobieta pragnie, aby jej cera wyglądała zdrowo, naturalnie i po prostu promieniała, dodając uroku. Jakie są główne zagrożenia dla dobrej kondycji skóry twarzy? Jak prawidłowo o nią zadbać, aby zniwelować skutki działania niekorzystnych czynników?

Główne zagrożenia dla cery

Skóra właściwa aż w około 70% składa się z wody, dzięki której zachowuje swoją witalność. Brak odpowiedniego nawilżenia cery prowadzi do jej szybkiego i nieprzyjemnego w skutkach wysuszenia, co wbrew pozorom nie dotyczy wyłącznie osób ze skłonnością do wysuszania się skóry. Ekspozycja na działanie wiatru, a z drugiej strony częste przebywanie w klimatyzowanych lub intensywnie ogrzewanych pomieszczeniach, błyskawicznie pozbawia skórę nawilżenia. Promieniowanie UV w dużych ilościach prowadzi do pojawienia się na skórze przebarwień. Z kolei ekspozycja na czynniki chemiczne, w tym znajdujące się w zanieczyszczonym powietrzu prowadzą do nieprzyjemnych podrażnień.

Pielęgnacja i ochrona przez całą dobę

Duża liczba zagrożeń wymaga zastosowania kompleksowych rozwiązań. Cera twarzy powinna być jednocześnie chroniona i nawilżana. Dieta bogata w witaminy C i E doskonale przyczynia się do pielęgnacji i zachowania witalności skóry. Ważną rolę odgrywa również dokładne oczyszczanie skóry, a raz na tydzień również jej złuszczanie przy pomocy peelingu, należy jednak pamiętać, że gdy robimy to zbyt intensywnie narażamy skórę na podrażnienia i niepotrzebne wysuszanie. 

Prawidłowa ochrona i pielęgnacja, właściwe oczyszczanie cery i dieta, a także unikanie ekspozycji na szkodliwe czynniki powinny przynieść widoczne efekty już po kilku tygodniach. Wyjątkowo ważne jest jednak samozaparcie i systematyczność.

Szukasz idealnych kosmetyków dla swojej skóry? Prowadzisz biznes związany z branżą beauty? Sprawdź maxdrogeria.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here