Na nieruchomościach można zarobić dzisiaj znacznie więcej niż na lokatach bankowych czy funduszach inwestycyjnych. Mieszkanie czy apartament na wynajem to stałe, bezpieczne zyski, które pozwalają ze spokojem myśleć o przyszłości.

Aktualnie inwestorzy w całej Polsce chętnie decydują się na kupowanie nieruchomości. W dobie niskich stóp procentowych oraz niestabilnej sytuacji giełdowych to nieruchomości, a przede wszystkim mieszkania stały się popularną metodą na lokatę pieniędzy. Na mieszkaniach można zarobić podwójnie. Przede wszystkim można przeznaczyć je na wynajem, czyli można zarabiać na nich co miesiąc, gdy znajdziemy lokatorów. Co więcej, wartość mieszkań rośnie w czasie, dlatego sprzedaż nawet po paru latach od zakupu mieszkania może przynieść dodatkowe zyski jego właścicielowi.

Gdańsk – tu na mieszkaniach można zarobić najwięcej

Na nieruchomościach na wynajem można zarobić przede wszystkim w największych miastach w kraju – tam chętnie wybierane są one zarówno przez osoby szukające wynajmu długoterminowego, na przykład przez studentów, pracowników, jak również przez turystów i osoby podróżujące biznesowo i poszukujące prywatnych, komfortowych noclegów. Aktualnie jednym z rynków, gdzie na nieruchomościach można zarobić najwięcej, jest Gdańsk. Tutaj powodzeniem cieszą się zarówno standardowe mieszkania, jak również nowe apartamenty w Gdańsku, które wybierane są przede wszystkim w celu wynajmu turystycznego – krótkoterminowego.

Ile można zarobić na posiadaniu mieszkania w Gdańsku?

Zarobki właścicieli nieruchomości takich jak mieszkania zależne są od szeregu różnych czynników – stanu, lokalizacji, wyposażenia, metrażu czy prestiżu nieruchomości. Największe zyski przynoszą nowe apartamenty w Gdańsku, na których można zarobić nawet kilkaset złotych dziennie. To jednak oferta wymagająca dodatkowej obsługi klienta. Stałe, ale niższe zyski oferuje wynajem długoterminowy. W zależności od wybranej nieruchomości i innych czynników nowe apartamenty w Gdańsku mogą przynieść zyski na poziomie około 2-5 proc. w skali roku, czyli znacznie więcej niż popularne lokaty terminowe w bankach.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here