W dzisiejszych czasach każdy kochający rodzic pragnie mieć w przyszłości ukochane dziecko. Przed narodzinami naszej pociechy niezbędne jest skompletowanie odpowiedniej wyprawki.

Spacerówka dla naszego ukochanego maleństwa jest niezbędna. W kwestii wyboru takiego rodzaju wózka ważne jest, aby wózek spacerowy nabyć dużo wcześniej. Nie zdążymy bowiem się obrócić jak nasze dzieciątko szybko urośnie i okaże się, że pierwszy zakupiony wózek szybko przestanie naszemu malcowi służyć. Wielu rodziców ma jednak z tym problem, i nie za bardzo wie, kiedy trzeba zmienić wózek na spacerówkę.

Kiedy dziecko do spacerówki?

Wózek spacerowy dla naszej pociechy powinien pojawić się, gdy naszemu dziecku przestanie wystarczać wózek głęboki.Taki stan rzeczy, może pojawić się wtedy gdy nasze niemowlę mocno podrośnie i za mało miejsca będzie miało w głębokim wózku. W takim wózku nasze dzieciątko powinno przebywać do dwunastego miesiąca życia.

Ale sporo małych dzieci, gdy tylko zaczną siadać – około szóstego do siódmego miesiąca, nie chcą być przewożone w gondoli w pozycji leżącej. Dziecko takie swoje niezadowolenie pokazuje wybuchając gwałtownym płaczem. Są również takie dzieci, które są dużo większe od swoich rówieśników, a które nie mieszczą się już w głębokim wózku, a są jeszcze za słabe na to, by siadać.

Niemowlę, które już może samodzielnie siedzieć, ciekawe jest świata i rozgląda się w spacerówce na boki oraz bawi się w wózku sięgając po znajdujące się w nim zabawki. Zaczyna także obserwować otaczające go przedmioty, ludzie, zwierzęta oraz inne dzieła przyrody. Boczna ścianka takiego wózka głębokiego przeciętnie ma około dwadzieścia pięć centymetrów wysokości.W przypadku gwałtownego przechylenia naszego dziecka, to może okazać się za mało, by zatrzymać dziecko, które będzie chciało sięgnąć rączką do jakiegoś upatrzonego przedmiotu.

W przypadku braku w gondoli fabrycznie zamocowanych szelek, które mają za zadanie unieruchomić naszą pociechę,może dojść do przykrego w skutkach wypadku. Dlatego jeśli nasze maleństwo, od niedawna siedzi, a przy tym jest bardzo ciekawe świata, w tym celu dobrze by było, wymienić wózek na nowszy model przeznaczony już dla większych dzieci. Każdy rodzic, w tym celu powinien dla bezpieczeństwa swojej pociechy, zdecydować się na spacerówkę.

kiedy dziecko do spacerówki

Gondole trzeba zmienić na większą również w przypadku, kiedy dziecko za szybko wyrosło ze swojego wózka. Jest to bardzo prawdopodobne, jeśli dane dziecko odziedziczy po swoich rodzicach geny do szybkiego wzrostu.

W tej sytuacji jednak warto skontaktować się z producentem albo sprzedawcą konkretnego wózka, który posiadamy, w celu dokupienia większej gondoli.
Jeżeli okaże się to niemożliwe, to rodziców czeka kupno nowego, większego wózka.
Nieodpowiedni wózek dla dziecka, może się odbić na jego stanie zdrowia, dlatego jeśli zdecydujemy się kupić spacerówkę, bardzo ważna jest kwestia, całkowitego rozłożenia się wózka do pozycji poziomej.

Tych rodziców, którzy podjęli decyzję o zmianie gondoli na spacerówkę, czeka jeszcze spore utrudnienie, mianowicie wybór odpowiedniego modelu. Tak jak w przypadku pierwszego wózka, tak i teraz trzeba podczas zakupu podjąć różne decyzje takie jak: wielkość kółek, rodzaj amortyzacji oraz sposób składania.

Dzieci do ośmiu miesięcy, choć bardzo ciekawe świata, idąc na spacer często zasypiają. Na taki stan rzeczy ma wpływ świeżego powietrza, jak i kołysanie rodzica. Ponadto dłuższe przebywanie dziecka w pozycji siedzącej może mu obciążać biodra, dlatego ważną sprawą jest, by siedzisko takiego wózka rozkładało się na pionowo, a dodatkowo by było dość miękkie. Warty zapamiętania jest fakt, że spacerówki różnią się od siebie szerokością siedziska. W tym wypadku, przy wyborze wózka spacerowego,konieczna będzie więc rzeczowa wyobraźnia każdego z rodziców.

dziecko do spacerówki

Gdy dziecko nam uśnie, można lekko unieść podnóżek, a dzięki takiemu rozwiązaniu nóżki naszego dziecka nie zwisają bezwładnie.
Z kolei dzięki przekładanej rączce nie ma możliwości, aby prowadzić wózek tak, że rodzice z dzieckiem mogą widzieć się nawzajem. Takie rozwiązanie pomaga, w dużym stopniu ochronić każde dziecko przed zimnym wiatrem, ostrym słońcem oraz padającym deszczem,

Natomiast możliwość regulacji rączki w wózku, może przydać się, w sytuacji różnicy wzrostu między rodzicami.
Obszerny kosz na zakupy, który zamontowany jest w każdym wózku,przyda się bardzo na potrzebne dla dziecka rzeczy lub małe zakupy.

Taki wózek spacerowy powinien nam posłużyć co najmniej dwa lata, na spacery i wycieczki. w różnych warunkach atmosferycznych, dlatego ważną sprawą jest, aby można było zdjąć i wyprać ubrudzoną tapicerkę.
Taki funkcjonalny wózek spacerowy, bez wątpienia posłuży sprawnie maluchowi przez długi czas.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here