Zastanawiasz się nad zakupem systemu zadaszenia przestrzeni przed swoim domem? Dzięki wyborze odpowiedniego, Twoje plany związane z przyjęciem dla znajomych, czy relaksującym niedzielnym śniadaniem na tarasie, nie będą już uzależnione od pogody.

Aby móc cieszyć się swoim wymarzonym tarasem, bez względu na pogodę, koniecznie należy pomyśleć o odpowiednim zabezpieczeniu go przed warunkami atmosferycznymi. Deszcz, wiatr, silne słońce mogą uniemożliwiać, albo przynajmniej uprzykrzać relaks na świeżym powietrzu. Najskuteczniejszym sposobem, by temu zapobiec jest montaż markizy lub pergoli. Jakie są między nimi różnice i która sprawdzi się na Twoim tarasie?

Markiza i jej rola

Markiza to zadaszenie wykonane z nieprzemakalnej tkaniny, która skutecznie chroni również przed słońcem zarówno sam taras, czy balkon, jak i wnętrze domu, ograniczając dostęp światła słonecznego do okien. Dzięki takiemu rozwiązaniu mamy od razu możliwość utrzymania niższej temperatury w wewnętrznych pomieszczeniach. Może to być bardzo duże udogodnienie w szczególnie upalne dni.

Wybierając wśród markiz, mamy do wyboru te kasetowe, w półkasecie lub bez kasety. Określa to rodzaj osłony na zwiniętą markizę. Kaseta zabezpiecza zrolowaną tkaninę oraz elementy mechaniczne przed działaniem czynników zewnętrznych. Na brak kasety możemy sobie pozwolić wówczas, gdy rura nawojowa będzie osłonięta przez dach domu lub balkon. Pełna kaseta jest najbardziej eleganckim najlepiej chroniącym materiał, choć zarazem najdroższym rozwiązaniem.

Wśród dodatkowych funkcji w jakie może być wyposażona markiza, jest elektryczny system zwijania tkaniny, który jednocześnie może posiadać czujniki pogodowe. Taka markiza samoistnie rozwija się, gdy na tarasie pojawia się słońce, chowa natomiast w przypadku silnego wiatru, zagrażającego jej konstrukcji.

Pergola tarasowa – zalety i zastosowanie

Pergola znajduje bardziej wszechstronne zastosowanie. Jest to całoroczny system zadaszenia, który skutecznie chroni powierzchnię tarasową wraz ze stojącymi na niej meblami przed wiatrem, deszczem, słońcem, a także śniegiem. W przeciwieństwie do markizy, nie zwija się jej na zimę, w związku z czym, okres użyteczności tarasu znacznie się wydłuża. Dzięki przednim podporom i bocznym prowadnicom, pergole cieszą się niezwykle trwałą konstrukcją, Dodatkową funkcją tego rodzaju systemów są wysokie walory estetyczne, a także możliwość zwiększenia prywatności za pomocą ewentualnych ścianek chroniących przed spojrzeniami sąsiadów. Pergole stają się coraz popularniejszym dopełnieniem wysokiej klasy aranżacji ogrodowych i tarasowych. Duża różnorodność pod względem konstrukcyjnym oraz kolorystycznym pozwala na dobranie produktu w zależności od konkretnych potrzeb i oczekiwań.

Jak wybrać zadaszenie tarasu

Jak wybrać zadaszenie tarasu?

Przede wszystkim, musisz wiedzieć, czy z tarasu będziesz korzystać tylko w ciepłe, słoneczne dni, czy może lubisz czytać na świeżym powietrzu również jesienią, przy ciepłej kawie? Kiedy dokonasz wyboru pomiędzy markizą, a pergolą, wybierz sklep zapewniający produkty wysokiej jakości, by mieć pewność, że zadaszenie posłuży Ci długie lata. Bogatą ofertę dobrej klasy systemów znajdziesz na stronie www.markizy-poznan.pl. Z istotnych kwestii musisz wziąć pod uwagę wielkość tarasu oraz przestrzeni jaką chcesz osłonić, a także system otwierania, na którym Ci zależy.

Odpowiednio zabezpieczony przed niesprzyjającymi warunkami pogodowymi taras, odwdzięczy Ci się swoją funkcjonalnością i estetyką. Od teraz nie będziesz musiał chować swoich gości przed słońcem w 4 ścianach.

[Głosów:5    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here