Mezoterapia igłowa na włosy, jest bardzo popularną metodą w ostatnich czasach, ze względu na spektakularne efekty, jakie można przy jej pomocy uzyskać. W porównaniu z innymi dostępnymi metodami na rynku, ta gwarantuje niemalże powrót do idealnej kondycji włosów. Z zabiegu chętnie korzystają zarówno kobiety, ale i mężczyźni, którzy borykają się z tym problemem.

Wypadanie włosów – najczęstsze przyczyny

Zdrowy człowiek ma na głowie około 100 tysięcy włosów, które non stop wypadają, a na ich miejscu od razu wyrastają nowe. Jednak w przypadku niektórych zaburzeń, wzrost zostaje zahamowany, a wypadanie wzmożone. O ile sprawcą nie jest wiek, najczęściej dzieje się tak podczas problemów zdrowotnych lub psychicznych. Jeśli osoba jest poddana na długotrwały stres, a jej kondycja psychiczna jest słaba, może się to objawiać wzmożonym wypadaniem włosów. Podobnie jest w przypadku problemów hormonalnych, urazów mechanicznych głowy, czy niektórych chorób. Przyczyny są czasem bardzo niepozorne, jak źle dobrana pielęgnacja. Zdarza się, że powodem jest zła dieta, uboga w witaminy i minerały.

leczenie łysienia

Czym jest zabieg mezoterapi?

Mezoterapia igłowa na włosy to po prostu, nakłuwanie skóry igła i strzykawką, w której są substancje odżywcze. Jest to zabieg dwa w jednym, ponieważ po pierwsze mikrourazy stymulują cebulki, a tym samym następuje ich wzrost. Po drugie dzięki wstrzykiwanemu koktajlowi odżywczemu lub środkom farmakologicznym zatrzymywane jest wypadanie włosów i przyspieszenie porostu. Niekiedy w tym celu używa się krwi pacjenta, a wtedy jest mowa o mezoterapia komórkami macierzystymi. Ten rodzaj mezoterapi umożliwia kooperacja komórek własnych z fibryną strukturalną.

Mezoterapia igłowa głowy efekty

W obu przypadkach mezoterapi, bez względu czy wykorzystuje koktajl odżywczy, czy komórki macierzyste, efekt jest zadowalający. Pozwala ona osiągnąć najlepsze rezultaty, spośród wszystkich dostępnych na rynku metod. Co ważne wypadanie włosów zostaje zahamowane, a więc nie powstają kolejne łyse miejsca, a włosy regenerują się i wyrastają na nowo. Jedyną wadą jest czas oczekiwania efektów, ponieważ może on sięgać nawet kilku miesięcy. Wiele zależy od preferencji danej osoby, jednak nawet biorąc pod uwagę okres oczekiwania, warto zainwestować w zabieg, który jest tak skuteczny, a zarówno bezpieczny.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here