Nadal wolimy mieszkać na swoim, chociaż ceny mieszkań w Polsce nie należą do zbyt atrakcyjnych. Kiedy warto zdecydować się na zakup własnego „M”, a kiedy na wynajem?

Zdecydowana większość osób w Polsce posiada własne mieszkania – zgodnie z danami podanymi przez Eurostat aż 8 na 10 osób w Polsce posiada własną nieruchomość. Odsetek ten jest znacznie niższy w Europie Zachodniej, na przykład w Niemczech to tylko 5 na 10 mieszkańców.

Najem w Polsce jest również możliwy, ale wynajmowanie mieszkania nie zawsze jest najlepszym wyborem. Co o tym decyduje?

Własne mieszkanie tańsze od wynajmowania

Głównym powodem, dla którego w Polsce tak często kupujemy mieszkania na własność, są koszty. Wbrew pozorom, posiadanie własnego „M”, nawet zakupionego na kredyt, jest tańsze niż wynajmowanie nieruchomości od innej osoby. Różnice mogą wynosić nawet ponad 1000 złotych w rozliczeniu miesięcznym!

Zatem zamiast płacić komuś innemu za korzystanie z mieszkania, wolimy zakupić je dla siebie i spłacać dług bankowi, jeśli nie stać nas na kupno nieruchomości za gotówkę.

Większy komfort i bezpieczeństwo

Posiadani własnego mieszkania to także większy komfort i bezpieczeństwo dla właściciela.

Możliwość samodzielnego urządzenia lokum według swojego gustu, brak ryzyka wypowiedzenia umowy najmu, problemów z właścicielem – to tylko kilka przyczyn wyboru własnego mieszkania.

Duży wybór mieszkań na sprzedaż

Na rynku pierwotnym oraz wtórnym do wyboru jest wiele nieruchomości. Deweloperzy stale realizują nowe inwestycje mieszkaniowe Lublin jest jednym z miast, gdzie są one dostępne.

Osoby zainteresowane zakupem własnego mieszkania mają do wyboru pełną gamę interesujących ofert – często znacznie więcej niż w przypadku wynajmu.

Wynajem najlepszy dla mobilnych

Jednak nie zawsze kupowanie swojego mieszkania jest najlepszym wyborem dla każdego, kto poszukuje dla siebie odpowiedniego lokum.

Przede wszystkim nie zadowoli on osób, które często lubią zmieniać miejsce zamieszkania, dlatego też przykucie do jednego miasta nie będzie dla nich korzystnym rozwiązaniem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here