Co druga kobieta po 50. roku życia jest narażona na problem związany z nietrzymaniem moczu. Nie wyklucza się, że również młodsze kobiety mogą zmagać się z tego rodzaju przypadłością. Zazwyczaj problemowi z nietrzymaniem moczu towarzyszy rezygnacja z jakichkolwiek aktywności zawodowych z obawy przed krępującymi sytuacjami, które mogą się zdarzyć. Ponadto kobiety, które walczą z tą dolegliwością, są również narażone na wystąpienie różnego rodzaju podrażnień i infekcji okolic intymnych. Dlatego oprócz leczenia niezwykle ważne jest także zachowanie odpowiedniej higieny.

Problem z nietrzymaniem moczu – jak dbać o higienę okolic intymnych?

Problemu nietrzymania moczu nie wolno bagatelizować. Kluczowe znaczenie w jego zwalczaniu ma podjęcie odpowiedniego leczenia, które może przybierać różne postacie w zależności od stopnia zaawansowania dolegliwości. Jednak równie ważnym elementem, obok leczenia, jest przestrzeganie zasad prawidłowej higieny intymnej.

Ze względu na to, że skóra okolic intymnych powinna mieć jak najkrótszy kontakt z moczem, konieczna jest zmiana bielizny za każdym razem, gdy dojdzie do jego wycieku. Oprócz tego warto wówczas również umyć okolice intymne, niekoniecznie wykorzystując do tego celu mydło, które może zaburzać prawidłowe pH skóry, zwiększając ryzyko wystąpienia podrażnień. Najlepiej sięgnąć po specjalnie do tego przeznaczone żele do higieny intymnej. Po umyciu skórę należy dokładnie osuszyć przy użyciu jednorazowego ręcznika papierowego. Trzeba pamiętać, że osuszanie skóry zwykłym ręcznikiem prowadzi do przenoszenia bakterii, które się na nim gromadzą. Jeśli jednak stosujemy zwykłe ręczniki, bezwzględnie do osuszania okolic intymnych należy przeznaczyć osobny ręcznik. Gdy do wycieku moczu dojdzie w trakcie podróży, z powodzeniem można użyć nawilżających chusteczek do higieny intymnej. Jeśli jednak pomimo przestrzegania powyższych zasad dojdzie do podrażnień okolic intymnych, trzeba sięgnąć po produkty, które pomogą złagodzić podrażnienia i towarzyszące im objawy. Najlepiej sprawdzą się te, które w swoim składzie zawierają argininę oraz tlenek cynku. Ponadto przy występujących podrażnieniach należy wystrzegać się noszenia bielizny ze sztucznych materiałów, ponieważ to może tylko pogorszyć problem.

Produkty pochłaniające mocz

Aby zapewnić sobie jak najwyższy poziom komfortu podczas codziennego funkcjonowania, osoby zmagające się z problemem nietrzymania moczu powinny sięgnąć po produkty pochłaniające mocz, na przykład pieluchy dla dorosłych. Dzięki temu zyskają pewność, że nie dojdzie do żadnej krępującej sytuacji związanej z wyciekiem moczu. W przypadku wysiłkowego nietrzymania moczu, zwłaszcza w jego początkowej fazie, warto sięgnąć po wkładki urologiczne, które nakleja się na bieliznę. Wkładki nie tylko wchłaniają wilgoć, ale również neutralizują nieprzyjemny zapach. Ponadto są niezwykle wygodne, a ich specjalne powłoki dbają o pielęgnację okolic intymnych. Należy pamiętać, że zwykłe wkładki higieniczne czy podpaski nie są przystosowane do wchłaniania moczu, dlatego nie zaleca się ich stosowania podczas zmagań z nietrzymaniem moczu. W bardziej zaawansowanej fazie tego problemu świetnie sprawdzą się pieluchy dla dorosłych. Są one wykonane ze specjalnych materiałów, które zapewniają nie tylko chłonność, lecz również przewiewność, a także nie podrażniają i nie uczulają skóry.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here