Wizyta u specjalisty zazwyczaj wiąże się z długim oczekiwaniem, szczególnie jeśli chcemy skorzystać z konsultacji na NFZ. Aby w ogóle zarejestrować się do lekarza należy spełnić kilka bardzo ważnych warunków.

Bez skierowania ani rusz

Do tego, aby dostać się na wizytę w większości poradni specjalistycznych potrzebne jest ważne skierowanie. Dostaniemy je u lekarza pierwszego kontaktu. Niezależnie od tego, czy chcemy zapisać się telefonicznie czy w sposób tradycyjny, rejestrator poprosi nas o podanie daty wystawienia skierowania. Co ważne skierowania są jednorazowe, można wiec je wykorzystać przy okazji pojedynczej wizyty. Oczywiście istnieje lista specjalistów do których dokument ten nie jest potrzebny. Są to dentyści, psychiatrzy, onkolodzy, wenerolodzy i ginekolodzy. Nie musimy okazywać skierowania także, gdy naszemu życiu lub zdrowiu zagraża niebezpieczeństwo.

Długie kolejki

Największym problemem z zapisami do specjalistów na NFZ są oczywiście kolejki. Okazuje się, że nawet okuliści mają bardzo duże obłożenie. Warto wtedy zapoznać się z ofertami kilku placówek i sprawdzić w której czas oczekiwania jest najkrótszy. Dopiero po takiej analizie należy skontaktować się z daną przychodnią i poprosić o rejestrację, przekazując informację o skierowaniu.

Zapis bez wyjścia z domu

Obecnie coraz więcej pacjentów korzysta z rejestracji online. Taką możliwość zapewnia cmp.med.pl. Zakładając tam konto mamy możliwość umówienia aż pięciu wizyt, w tym dwóch do jednego specjalisty. Możemy także wybrać oddział, który znajduje się najbliżej naszego miejsca zamieszkania. Ogromnym ułatwieniem dla pacjentów jest opcja odbioru wyników badań przez Internet, sprawdzenia historii choroby oraz zamówienia recepty online. Ta opcja pozwala na ogromną oszczędność czasu.

Zapis do okulisty na NFZ nie różni się od rejestracji do wielu innych specjalistów. Najpierw należy zgłosić się do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej bądź rodzinnego, opowiedzieć mu o niepokojących nas objawach i poprosić o odpowiednie skierowanie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here