Każdy, kto myśli, że pędzel do podkładu to niepotrzebne akcesorium w codziennym robieniu makijażu, jest w poważnym błędzie. Wystarczy raz go użyć, aby raz na zawsze porzucić aplikację kosmetyku palcami. Jak się jednak okazuje, nie każda z pań posiada w swojej kosmetyczce ten gadżet. A szkoda, ponieważ przy jego udziale twarz może zyskać inny wymiar.

Pędzel do podkładu

Równomiernie rozprowadzony podkład? Tylko przy użyciu specjalnie dobranego w tym celu pędzla. Co więcej, uchroni przed efektem maski, gdyż przy umiejętnym wykorzystaniu, niewielka ilość kosmetyku może być naniesiona na szyję i dekolt. Jak zatem widać, pędzel do podkładu to nieodzowny element, który na stałe powinien zagościć w kosmetyczce każdej kobiety. Wybierając go, warto zwrócić uwagę na produkty od znanych i renomowanych producentów, Wykonane z włosia dobrej jakości, a także odpowiednio czyszczone, zapewnią długie i bezproblemowe użytkowanie.

Płaski, ścięty, a może zaokrąglony – czyli jak odnaleźć się w pędzelkowym świecie

Naturalny efekt? A może większe krycie? W każdym przypadku posiadanie specjalnie przeznaczonego w tym celu pędzla do podkładu będzie podstawowym elementem dobrego makijażu. Wśród kobiet dużą popularnością cieszy się zaokrąglony model, którym najpierw stemplujemy twarz, a dopiero potem rozcieramy. Z kolei płasko ścięte pozwalają cieszyć się spektakularnymi efektami w przypadku dziewczyn, dla których zmorą są liczne niedoskonałości lub zaczerwienienia na twarzy.

Kolejną propozycją są płaskie pędzle. Z racji swojej osobliwej konstrukcji, umożliwiają precyzyjne nałożenie kosmetyku, który w takich miejscach jak nos czy przestrzeń nad ustami okazuje się szczególnie ważne. Przeglądając asortyment dostępnych pędzli do podkładu, nie sposób pominąć modelu z włosiem duo fiber. To, co w szczególności charakteryzuje ten produkt to obecność dwóch rodzajów włosia – krótszego i zbitego oraz długiego i delikatnego. Jego zastosowanie sprawia, że kosmetyk idealnie wtapia się w skórę, eliminując mocne krycie. Użyty wraz z rozświetlaczem i specyfikami o płynnej i kremowej konsystencji, skutecznie zaciera granice pomiędzy poszczególnymi specyfikami.

Pędzel do podkładu – jak utrzymać w czystości?

Jak zostało to już wcześniej wspomniane, wysoka jakość produktu w połączeniu z odpowiednimi zabiegami higienicznymi jest gwarantem trwałości i odporności. W przypadku naturalnego włosia, umycie dwa razy w miesiącu powinno wystarczyć dla zachowania żywotności. W tym celu niezbędny okaże się delikatny szampon lub woda z mydłem oraz dokładne wysuszenie przed kolejnym użyciem.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here