Zimą włosom trzeba poświęcić nieco więcej czasu. Wówczas pielęgnacja musi być bardziej specjalistyczna. Czynniki zewnętrzne często uszkadzają kosmyki, pojawiają się rozdwojone końcówki włosów, fryzurze brak jest blasku i sprężystości. Dlatego trzeba zacząć działać. W jaki sposób?

Okres zimowy nie sprzyja włosom. Bardzo niskie temperatury, chłodny wiatr, noszenie czapek – to wszystko je obciąża, sprawiając, że stają się oklapnięte, matowe, mniej sprężyste. Do tego pojawiają się elektryzujące, rozdwojone końcówki włosów.

Ważne jest odpowiednie mycie

Włosów nie powinno się myć zbyt często – to je osłabia, poza tym wydziela się więcej łoju, przez co zaczynają się szybciej przetłuszczać. Zimą z reguły częściej trzeba myć swoje czupryny ze względu na to, że głowa i tak poci się pod czapkami, jednak nie należy z tym przesadzać. Trzeba pamiętać, by podczas mycia nie szarpać włosów i zawsze lekko masować skórę opuszkami palców, to pobudza krążenie i sprawia, że cebulki stają się mocniejsze. Warto też zadbać o odpowiedni szampon. Zimą sprawdzi się z pewnością ten odbudowujący i regenerujący. Włosy należy myć zawsze dwa razy, za pierwszym razem nie usuwa się bowiem całości znajdującego się na nich łoju czy kosmetyków.

Rozdwojone końcówki włosów? Tu potrzeba dobrego serum

Podstawą zimowej (i nie tylko) pielęgnacji jest dobre serum do włosów. O tej porze roku z pewnością warto sięgać po coś mocniejszego jak np. Garnier Fructis Goodbye Damage Opatrunek na rozdwojone końcówki. Takie specyfiki scalają zniszczone i rozdwojone końcówki włosów i chronią kosmetyki przed uszkodzeniami. Dzięki temu nie ma potrzeby, by je ścinać. Dobre serum wygładza też kosmyki, regeneruje je i wzmacnia.

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest stosowanie szamponu, serum i np. maski do włosów tej samej marki, a jeszcze lepiej – z jednej gamy. Takie rozwiązanie sprawia, że preparaty tego typu się będą uzupełniały, a co za tym idzie – ich działanie będzie skuteczniejsze.

Zadbaj o dobre nawyki i daj odpocząć włosom

Zimą organizm jest osłabiony, więc warto także zadbać o suplementy diety i zbilansowaną dietę, by dostarczyć mu odpowiednich składników. To także ma wpływ na kondycję naszej czupryny. Suszenie jej gorącym powietrzem suszarki sprawia, że kosmyki stają się przesuszone, wtedy łatwiej także o rozdwojone końcówki włosów i matowienie. Dlatego warto ograniczyć częstotliwość takich zabiegów, a jeśli już – wybierać letni lub chłodny nawiew.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here