Budowanie swojej kariery wymaga konsekwencji, znajomości własnych mocnych stron, umiejętności i predyspozycji oraz pomysłu na to, jak mogłaby wyglądać nasza zawodowa droga. Jednocześnie trzeba wykazywać się rozsądkiem, który pozwoliłby nam precyzyjnie zaplanować kolejne kroki. Dlaczego warto znać pojęcie, jakim jest redeployment? Co oznacza ten tajemniczo brzmiący termin?

Redeployment w firmie: co dalej z Twoją przyszłością zawodową?

Czym jest redeployment w firmie? W takim przypadku, redeployment może oznaczać zmianę zajmowanego dotychczas stanowiska, przy jednoczesnym dalszym pozostaniu w strukturach danej firmy. Co sprawia, że redeployment może mieć tak istotne znaczenie? Pracownik, który ma szansę na redeployment, musi dokładnie przemyśleć, co dla niego będzie najlepszym rozwiązaniem. Czy dalsza praca w tej firmie, ale w innym charakterze to rzeczywiście coś czego pragnie? Warto uważnie śledzić zmiany, jakie następują w danej firmie, by móc ewentualnie zauważyć, że nasza posada znajduje się w „niebezpieczeństwie” i jest szansa, że firma zdecyduje się na jej zlikwidowanie.

Redeployment w firmie: co może oznaczać dla pracownika?

Z jakimi zaletami może być związany redeployment w firmie? Warto pamiętać, że redeployment w firmie może wiązać się z podjęciem innych zadań itp. Zdarza się, że właśnie urok nowości, możliwość sprawdzenia się w innym charakterze obowiązków jest dla pracowników interesującym rozwiązaniem. Oczywiście, redeployment posiada zalety zarówno z perspektywy firmy, jak i pracownika, który decyduje się na taki krok. Warto je znać i rozsądnie podjąć decyzję, jeżeli stanęliśmy przed takim wyborem.

Warto zaznaczyć, że w wyniku redeploymentu w firmie pracownik może podjąć się innych obowiązków związanych z danym stanowiskiem, ale dalej pozostaje w znanej sobie firmie, co ceni wiele osób. Dlaczego? Bywa, że pracownicy zgadzają się z polityką firmy, cenią sobie jej podejście do zatrudnianych osób itp. Redeployment może się więc okazać bardzo korzystną opcją w przypadku osób, które nie chcą odchodzić z danej firmy, ale jednocześnie pragną realizować się w innych zadaniach zawodowych.

Reasumując: redeployment w firmie może nieść za sobą wymierne zalety, zarówno z punktu widzenia zatrudnianych przez daną firmę osób, jak i pracodawcy – warto mieć to na uwadze. Współczesny pracownik musi świadomie oraz przede wszystkim – rozsądnie zarządzać swoją karierą zawodową, dostrzegać szanse, jakie pojawiają się na jego drodze oraz ewentualne niebezpieczeństwa. Pozostanie w tej samej firmie, ale w innym charakterze, na innym stanowisku – tak właśnie można pokrótce wyjaśnić termin redeployment w firmie.

Artykuł na podstawie: https://www.lhhpolska.pl/pl/restrukturyzacja-i-outplacement/redeployment

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here