Przygotowując posiłki dla siebie czy bliskich nie zawsze potrafimy i mamy czas, by się postarać i wymyślić coś wyjątkowego. Jednak często, gdy przychodzą goście, chcemy im podać nieco odmienną kuchnię, pokazać coś spektakularnego, przepysznego i nietypowego. Tak, by było widać, że jest to odświętne, smaczne i przygotowane z sercem. Skąd jednak przy tym czerpać inspiracje?

Książki kucharskie

            Oczywiście możemy odnieść się do tradycyjnych książek kucharskich, które wielokrotnie już się sprawdziły. Jednak nie da się ukryć, że wiele z nich nie idzie za modą gastronomiczną ani tym bardziej nie może zaskoczyć w trakcie nietypowej kolacji czy chwil z wyjątkowymi gośćmi. Książka kucharska może być inspiracją, ale raczej na niedzielny obiad z rodziną niż niezwykłe chwile spędzone z gośćmi. Warto szukać dalej.

Strony internetowe

            Oczywiście tak i w tym przypadku Internet okazuje się prawdziwie nieskończonym rezerwuarem przepisów i pomysłów na niebanalne i nietypowe dania. To najlepsze miejsce do znajdowania sobie przepisów, które zachwycą gości. Warto odwiedzić np. wkuchnizwedlem.wedel.pl, by się przekonać jak wiele rzeczy można zrobić nie tylko z wykorzystaniem czekolady i nie tylko na słodko. To jedna z tych stron, o których przed otwarciem wiemy wszystko, aby przekonać się jak bardzo nie wiedzieliśmy nic.

Filmiki, programy kulinarne

            Pozostają nam programy kulinarne i filmiki w internecie, jednak tutaj nie zawsze się to sprawdza. Po pierwsze zwykle po przepis i tak trzeba sięgnąć do sieci, a po drugie, są to często dania mające znaleźć się w konkretnym miejscu u konkretnie gotowane. Programy te rzadko organizowane są w zwykłych, domowych kuchniach, dlatego dania w nich przygotowywane nie są aż tak efektowne powtarzane w domu.

            Nie da się ukryć, ze szukanie inspiracji na posiłki dla gości to ciężka praca. Jednak, gdy później zamienia się ona w przepyszny obiad czy kolację, która zachwyca wszystkich i jest przez nich chwalona, to okazuje się, że jest to jedna z najprzyjemniejszych chwil w życiu. Smacznego!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here