Nie każdy lubi siedzieć nad książkami i zapamiętywać zawartą w nich wiedzę. Kiedy nauka nie jest ciekawa dzieci szybko się nudzą i zaczynają zajmować się czymś innymi. Jeżeli nie chcemy zrazić najmłodszych do uczenia się, musimy połączyć ją z czymś ciekawym. Taka nauka poprzez zabawę przyniesie ciekawe i pożądane rezultaty. Dobrym przykładem, na wykorzystanie rozrywki z czymś pożytecznym są strony edukacyjne.

Strony edukacyjne dla dzieci szkolnych

W internecie możemy znaleźć bardzo dużo, różnych stron edukacyjnych. Ważne, aby wybrać dla dziecka odpowiednie. Jak wiadomo, w sieci znajduje się wiele treści niebezpiecznych dla najmłodszych użytkowników. Dlatego musimy zwracać uwagę, jakie treści dzieci oglądają w internecie. Najlepiej, aby to rodzice wybrali dla dziecka ciekawe propozycje stron, z których może korzystać.

Na takich edukacyjnych portalach możemy znaleźć gry, zabawy i quizy, dostosowane do dzieci w różnym wieku. Korzystając z nich można nauczyć się literek, liczb, czy ortografii. Starsze dzieci mogą sprawdzić swoją wiedzę o świecie albo lepiej poznać kulturę innych narodów. Przykładów gier edukacyjnych jest jeszcze dużo więcej i ciągle powstają kolejne. Niektóre z nich przeznaczone są dla przedszkolaków, a inne dla dzieci szkolnych, czy nastolatków.

Ćwiczenia ortograficzne online

Ortografia jest często bardzo nie lubiana przez uczniów. Nie ma się co dziwić, w końcu jest trudna i nużąca. Jednak wcale nie musi taka być. Wszystko zależy od podejścia i formy przekazywania wiedzy. Warto skorzystać z odpowiednich stron, które łączą naukę ortografii z zabawą. Są one tworzone w taki sposób, aby zainteresować dziecko.

Przyciągają odbiorcę, ciekawą i kolorową grafiką. Najmłodsi czasem nieświadomie uczą się ortografii, świetnie się przy tym bawiąc. Podobnie jest z innymi grami, które wraz z dużą dawką rozrywki przemycają garść wiedzy. Tym sposobem dzieci mogą uczyć się mapy świata, czy flag narodowych.

strony dla dzieci

Skuteczny sposób na naukę angielskiego

Umiejętność biegłego porozumiewania się po angielsku jest w dzisiejszych czasach niezmiernie ważna. Przydaje się w pracy, podczas wyjazdów, a nawet w codziennych sytuacjach. Jeżeli chcemy płynnie mówić po angielsku, musimy wcześniej dobrze osłuchać się z tym językiem. Oglądanie, mówienie i słuchanie to najlepsze metody na naukę angielskiego. Im wcześniej zaczniemy naukę, tym lepiej możemy opanować ten język obcy.

Warto więc puszczać dzieciom krótkie filmiki, piosenki czy bajki właśnie po angielsku. Z łatwościom znajdziemy takie w internecie, na przykład na różnych stronach edukacyjnych. Dzięki temu najmłodsi lepiej osłuchają się z tym językiem i nauczą się poprawnego akcentu.

Często wraz z takimi filmikami zawarte są ćwiczenia, które utrwalą nowo poznane słownictwo. Im częściej dzieci będą słuchały i oglądały w języku angielskim tym łatwiej będą się porozumiewały w tym języku. Z tej metodą mogą korzystać zarówno najmłodsze dzieci, jak i te starsze, które uczęszczają do szkoły. Także wielu dorosłych uczy się oglądając filmy i słuchając nagrań po angielsku. Jest to po prostu jeden z najskuteczniejszych sposobów na opanowanie języka obcego.

Jak zachęcić dziecko do gier edukacyjnych?

Niestety, ale dzieci, zwłaszcza te starsze nie chcą korzystać ze stron edukacyjnych. Wolą ten czas poświeć na granie w inne gry lub siedzenie przed telewizorem. Jednak nie są to rozwijające rozrywki. Wiadomo, że raz na jakiś czas można sobie na nie pozwolić, ale na pewno nie poświęcać długie godziny na gry wojenne, czy wyścigi.

Żeby zachęcić najmłodszych do wybierania bardziej edukacyjnych form spędzania czasu, musimy pokazać im, że są one ciekawe. Pamiętajmy jednak, aby nie zmuszać dzieci do nauki. Jeżeli będą uczyły się z przymusu to nie przyniesie to większego rezultatu. Pokażmy im strony edukacyjne i porozmawiajmy o nich z dziećmi. Jeżeli dobrze przedstawimy im ten temat prędzej, czy później przekonają się do gier edukacyjnych.

strony edukacyjne dla dzieci szkolnych

Dzieci coraz więcej czasu spędzają, przesiadując przed ekranem komputera. Wiele z nich jest po prostu od niego uzależniona. W tym wypadku należy odciągać dzieci od monitora. Zbyt długie godziny spędzone przed ekranem skutkują zepsutym wzrokiem i skrzywionym kręgosłupem.

Jeżeli dzieci używają komputera, niech go odpowiednio wykorzystają. Jednak nawet czasem spędzany na edukacji trzeba odpowiednio wygospodarować. Dajmy dzieciom dobry przykład jak i ile czasu można korzystać z internetu. Pokazujmy strony edukacyjne, z których mogą się czegoś nauczyć. Dzięki temu nasze dzieci będą lepiej radziły sobie w szkole i zdobywały pozytywne oceny.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here