Tworzenie stron internetowych wbrew pozorom wcale nie jest tak bardzo skomplikowanych zadaniem, jakby to mogło wydawać się na pierwszy rzut oka. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla tych osób, które chcą nauczyć się projektowania stron internetowych, ale niestety nie mają zielonego pojęcia od czego zacząć swoją przygodę.

Jaki język programowania?

W pierwszej kolejności warto wspomnieć o tym, że tworzenie stron internetowych wymaga oczywiście pisania kodu, co wiąże się z koniecznością opanowaniu kilku języków programowania. W dzisiejszych czasach do wyboru jest bardzo wiele języków webowych, dzięki którym można tworzyć mniej lub bardziej skomplikowane witryny.

W pierwszej kolejności warto dokładnie poznać HTML i CSS, dzięki którym można tworzyć najprostsze strony. Po opanowaniu podstawowych języków warto poświęcić nieco czasu, aby poznać PHP i bazę danych MySQL.

Systemy CMS

W dzisiejszych czasach bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się strony internetowe oparte na systemach CMS. To właśnie dzięki nim można zarządzać stroną bez potrzeby programowania. Największym zainteresowaniem cieszą się takie systemy zarządzania treścią, jak np.: WordPress, Joomla i Drupal.

Warto wspomnieć również i o tym, że doświadczeni programiści stron w każdej chwili mogą napisać swój własny system CMS, dzięki któremu będzie można szybko tworzyć nowoczesne strony internetowe, które będą łatwe w zarządzaniu.

Programy graficzne

Tworzenie stron internetowych to nie tylko kodowanie. Bardzo ważne jest również to, aby opanować profesjonalne programy graficzne, dzięki którym będzie można przygotować oryginalny i niepowtarzalny szablon strony.

Dzięki programowani typu Photoshop albo Gimp, można zaprojektować profesjonalną stronę od a do z i pociąć ją bezpośrednio do kodowania. Osoby, które nie chcą zajmować się grafiką, mogą skupić się jedynie na kodowaniu.

O czym należy pamiętać?

Branża IT rozwija się w bardzo szybkim tempie, dlatego też programiści stron internetowych cały czas muszą się rozwijać, aby nie pozostać w tyle za konkurencją. Praktycznie co roku pojawiają się nowe technologie, dzięki którym można tworzyć nowoczesne i funkcjonalne strony internetowe. Warto na bieżąco śledzić wszystkie nowinki i trendy na rynku, dzięki czemu będzie można tworzyć niesamowite projekty.

Artykuł powstał we współpracy z agencją interaktywną Iguana Studio

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here