Włosy, aby były silne i zdrowe, wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Pamiętać musimy o tym codziennie, a nie przypominać sobie raz na jakiś czas, gdy widzimy, że ich kondycja znacznie słabnie. Jak więc zapobiegać niszczącym ich procesom? Podpowiadamy poniżej. Zapraszamy do lektury!

Przeczytaj też: https://www.gmrecords.pl/zniszczone-wlosy-sprawdz-czy-popelniasz-te-bledy/

Zniszczone włosy a błędy popełniane podczas ich mycia

Wydaje nam się, że nie ma znaczenia to, w jaki sposób myjemy włosy. Tymczasem jest wprost przeciwnie. Mycie głowy znacznie wpływa na kondycję włosów oraz stan skóry głowy. Jakie więc błędy popełniamy najczęściej. Po pierwsze wiele osób myje włosy codziennie. Nie jest to właściwe podejście do ich pielęgnacji. Prawda jest taka, że nie ma konieczności, aby codziennie myć włosy szamponem. Jeśli jednak już to robimy i nie wyobrażamy sobie inaczej, powinniśmy być uważni na skład naszych szamponów. Te, w których pełno jest konserwantów, silnych detergentów czy alkoholu powinny jak najszybciej zniknąć z łazienkowej półki.

Z kolei zbyt rzadkie mycie włosów powoduje ich mocne zanieczyszczanie, wydzielanie nadmiaru sebum przez skórę głowy, a także uszkodzenia w strukturze włosa. Równie ważny wpływ na kondycję włosów, jak częstotliwość mycia, ma temperatura wody, w jakiej myjemy włosy. Nie powinna być ona ani za ciepła, ani za zimna. Takie 37 stopni Celsjusza to optymalna temperatura wody dla naszych włosów.

Zabiegi mechaniczne, które niszczą włosy

Farbowanie, nadmierna stylizacja, prostowanie, kręcenie na lokówce czy też nieprawidłowe suszenie to również takie zabiegi, które niszczą strukturę włosa i bardzo niekorzystnie wpływają na ich stan. Ważne jest na przykład to, żeby strumień suszarki był kierowany na włosy tak, jak one rosną, a nie w przeciwnym kierunku lub prostopadle. Powietrze natomiast powinno być chłodne, natomiast my bardzo często dla własnej przyjemności wybieramy opcję gorącego powietrza i w taki sposób suszymy włosy.

Jeśli już nie potrafimy wyobrazić sobie życia bez farbowania czy zabiegów stylizacyjnych, róbmy to raz na jakiś czas i korzystajmy z nich jak najrzadziej. Po każdym zabiegu zadbajmy o to, aby włosom dostarczyć odpowiednie ilości keratyny, która odpowiada za prawidłową kondycję włosa. Dzięki niej będą one silne, zdrowe i zadbane.

Zobacz też: http://www.lajfczat.pl/w-modzie-postaw-na-modny-minimalizm/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here