Konkurencja pośród wytwórców karm na świecie jest tak duża, że ciągle poszukują oni kolejnych, wielokrotnie nowoczesnych rozwiązań, by przyciągnąć klienta. Klient jednak poszukuje na rynku najlepszego sposobu na spełnienie ważnych potrzeb życiowych własnego pupila, który wielokrotnie swoje oczekiwania ma połączone z wiekiem czy stanem zdrowia. Zmieniają się style pokarmowe (wielokrotnie dyktowane względami marketingowymi), jednak również dochodzą jeszcze kolejne sposoby na przygotowanie doskonałej karmy dla psa lub kota.

Karmy dla zwierząt podstawowe

Inaczej określane karmami popularnymi są często dostępne i oferowane w marketach oraz pozostałych sklepach, również choćby na stacjach benzynowych. Są odpowiednio znane dzięki mediom społecznościowym czy telewizji. Wytwórcy nastawieni są na promocję, tak, aby ich artykuły były często rozpoznawalne. Oświadczają, iż karma jest dobra, różnorodna w smaku i na dodatek za niewygórowaną cenę. Artykuły te przeznaczone są do osób nieprzywiązujących wagi do składu karmy dla zwierząt i nie czytających etykiet, które znajdują się na artykułach.

Mokra żywność (konwencjonalna żywność w puszkach)

Mięso, podroby, artykuły źródła zwierzęcego, ryby, warzywa, oleje oraz pozostałe elementy wzmacniające miesza się ze sobą oraz zagrzewa do co najmniej 130-150 stopni Celsjusza. Po wypełnieniu puszek czy mis są one czyszczone pod ciśnieniem, by zagwarantować długi czas trwałości. Witaminy oraz poszczególne pozostałe elementy ulegają uszkodzeniu w wysokich temperaturach. Należy je jeszcze dodać po ukończeniu procesu gotowania. W zależności od klasy produktów wyjściowych, istnieją rozmaite klasy gotowego mokrego jedzenia.

Karmy dla zwierząt zawierające mięso oraz produkty źródła zwierzęcego

Mięso stanowi odpowiednie źródło białka, potrzebnych kwasów tłuszczowych, żelaza oraz pewnych witamin z grupy B. Oddziałuje na podniesienie smakowitości artykułu oraz strawności. Mięso oraz artykuły źródła zwierzęcego stanowią wyraz prawniczy stosowany do oznakowania karmy dla zwierząt i odnoszą się do wszystkich surowców źródła zwierzęcego. Zgodnie z prawem, elementy te muszą wychodzić od zwierząt, które zostały poddane badaniu weterynaryjnemu oraz zostały zakwalifikowane jako dobre do jedzenia przez ludzi.

Skład analityczny

Skład analityczny mówi nam o procentowym udziale białek, tłuszczy, cukrów, wody oraz pozostałych elementów. Nim rozpoczniemy porównywać skład jednej karmy dla zwierząt z inną należałoby określić skład procentowy danych elementów w suchej masie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here