Beton architektoniczny często wykorzystywany jest do ozdabiania wnętrz. Wiele osób zajmujących się designem w pomieszczeniach lubi z niego korzystać ze względu na uniwersalny charakter tego materiału wykończeniowego. Dobrze komponuje się on pod względem kolorystycznym praktycznie ze wszystkimi dodatkami. Jednak nie zawsze musimy sięgać po prawdziwy beton – często lepszą alternatywą będą płytki, które go imitują.

Jak wyglądają płytki imitujące beton?

Najprostsza odpowiedź mogłaby brzmieć: jak beton. Jednak prawda jest znacznie szersza i warto na moment zatrzymać się właśnie przy kwestii wyglądu płytek ceramicznych, będących imitacją betonu. Przede wszystkim są one bowiem dostępne w różnych kształtach i odcieniach. Możemy sięgnąć zarówno po kafelki niemal białe, jak również ciemnoszare. Gama szarości jest przy tym niezwykle szeroka.

Zazwyczaj otrzymujemy je w kształcie kwadratu lub prostokąta, jednak wśród tych klasycznych form można znaleźć też bardziej innowacyjne, na przykład heksagonalne kafelki. Z całą pewnością ich szczególny kształt sprawi, że będą stanowić większe urozmaicenie przestrzeni.

Płytki imitujące beton mogą być idealnie gładkie i jednolite, ale mogą też posiadać delikatne wzory, które imitują naturalną strukturę betonu. Delikatne cieniowanie, które rozchodzi się po płytkach niczym obłoki, albo niewielkie punkty, rysy i przebarwienia mogą być świetnymi dodatkami, które pomogą w urozmaiceniu wyglądu płytek.

Łatwiejsza instalacja płytek niż betonu

Aby wykorzystać prawdziwy beton w swoich aranżacjach, często trzeba się sporo natrudzić. Dlatego imitacja betonu jest tak częstym rozwiązaniem! Pozwala na uniknięcie tych wszystkich problemów, które pojawiają się podczas nakładania betonu, jak choćby konieczność odpowiedniego nakładania czy impregnowania. Płytki ceramiczne imitujące beton mocuje się tak samo, jak wszystkie inne płytki, nie wymagają też impregnowania i zabezpieczania powierzchni. Jest to szczególnie ważne w pomieszczeniach narażonych na wysoką wilgoć, jak łazienki i kuchnie, dlatego też tam płytki ceramiczne wygrywają z betonem.

Elegancja, nowoczesność i uniwersalność. Zobacz, dlaczego warto zdecydować się na betonowe aranżacje w pomieszczeniach mieszkalnych

Beton kojarzy ci się z fabrykami, szarością i nudą? Nic bardziej mylnego! Obecnie jest on jednym z najchętniej wybieranych materiałów aranżacyjnych, ponieważ pozwala na rozbudzenie wyobraźni, a płytki, które go imitują, jeszcze to ułatwiają.

Płytki imitujące beton doskonale wpisują się we współczesne, minimalistyczne i urbanistyczne trendy. Nawiązują między innymi do stylizacji loftowych, które często powstawały w starych fabrykach. Jednocześnie jednak odznaczają się bardzo dużą elegancją i uniwersalnością. Szare odcienie betonu są stonowane, proste, wyciszające. Tłumią emocje i pozwalają na odpoczynek. W tym samym czasie świetnie komponują się z różnymi kolorami, zarówno jasnymi (jak biel), jak i intensywnymi. Dzięki temu z powodzeniem zastosujesz je we wszystkich aranżacjach, od najprostszych i wyrafinowanych, po pełne przepychu i finezyjnych dodatków.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here