Istnieje ogólne przekonanie, że najlepsze zegarki na świecie produkowane są w Szwajcarii. Helwetom nie można zdecydowanie odebrać pierwszego miejsca, ale należy zwrócić uwagę również na to, że także w Rosji znajdzie się kilka firm zasługujących na szczególną uwagę, jeśli chodzi o odmierzanie czasu. Jedną taką firmą jest Vostok Zegarki, czyli marka z siedzibą w rosyjskim Chistopolu założona w 1942 roku.

Vostok Zegarki

Dzieje firmy

Już sama historia, którą mogą poszczycić się Vostok Zegarki, robi piorunujące wrażenie. Vostok Watch Makers Inc. – tak brzmi pełna nazwa spółki – to twór powstały z przekształcenia Pierwszej Moskiewskiej Fabryki Zegarków, która to podczas wojny została ewakuowana właśnie do Chistopola nad rzeką Kama, gdzie do dziś funkcjonuje pod banderą Vostok. Obok zegarków, głównym towarem marki są amfibie, czyli specjalny rodzaj pojazdów militarnych. W tym artykule pozwolimy sobie skupić się jednak na tematyce Vostok Zegarków, które to w pewnym sensie zrewolucjonizowały rynek pod względem jakości i sprawiły, że rosyjskie czasomierze, stały się poważnym zagrożeniem dla szwajcarskiego, japońskiego i amerykańskiego. Vostok Zegarki święcą sukcesy zarówno na arenie międzynarodowej, jak i krajowej. Już za czasów Związku Radzieckiego, marka została mianowana najlepszym dostawcą zegarków w kraju. Obecnie jest to z pewnością jedna z najpopularniejszych rosyjskich firm, które dostarczają towary do Europy i na zachód.

Oferta zegarków męskich i damskich

Na rynku znajdziemy bardzo wiele modeli Vostok Zegarków, a oferta rozciąga się od tych bardzo eleganckich czasomierzy na bransoletach i paskach skórzanych, po nieco bardziej sportowe wersje, które można nosić na co dzień. Vostok Zegarki to dla jednych synonim luksusu i elegancji, a dla drugich wysoka jakość potwierdzona przez wieloletnie bezawaryjne funkcjonowanie mechanizmów spod szyldów Vostok Zegarków. Tutaj zdecydowanie obydwa warunki należy uznać za prawdziwe, ponieważ wnętrze urządzeń to mechanizmy opatrzone niezwykłą precyzją i dokładnością w odmierzaniu czasu, ale również funkcjonalności i wspominaną niską awaryjnością. Z drugiej strony warto również zwrócić uwagę na design Vostok Zegarków, który również jest bardzo charakterystyczny i odznacza się pod względem elegancji i szyku, którym dopełnia stylizacje noszącego. Zarówno oferta dla Pań, jak i Panów obfituje w wiele modeli, dlatego wybór nie powinien pozostawać problemem. Znajdzie się tutaj zarówno coś dla wielbicieli eleganckich zegarków, jak i bardziej casualowych wersji, które można nosić na co dzień.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here