Wiele kobiet uskarża się na ogromne bóle menstruacyjne, które uniemożliwiają im normalne funkcjonowanie. Takie bóle mogą być również niebezpieczne i doprowadzać do omdlenia, odwodnienia, a także innych dolegliwości, w których będzie musiał zaingerować lekarz. Jak sobie radzić z silnymi bólami menstruacyjnymi? Sprawdź!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/bole-menstruacyjne-objawy-rodzaje-i-domowe-sposoby-na-bole-menstruacyjne/

Domowe sposoby

Jeśli cierpisz na boleści miesiączkowe, które spędzają ci sen z powiek, możesz wypróbować kilka sprawdzonych domowych sposobów, które pozwolą ci zredukować ból i cieszyć się życiem! Przede wszystkim musisz się zaopatrzyć w termofor lub butelkę z gorącą wodą. Przykładanie do brzucha lub podbrzusza ciepłego termoforu lub butli z wodą pozwoli na rozluźnienie skurczów, które wynikają z naturalnego procesu miesiączkowania. Termofor lub butlę z wodą najlepiej położyć sobie na bolesnym miejscu i położyć się na plecach z podkurczonymi nogami. Wówczas szybciej się rozluźnisz oraz ból odpuści.

Na boleści miesiączkowania również dobrze przestrzegać lekkostrawnej diety, gdyż ciężkostrawne produkty mogą dodatkowo nasilać ból. Unikaj na co najmniej trzy dni przed miesiączką spożywania tłustych i przetworzonych produktów, a z pewnością zauważysz różnicę!

Dodatkowo aktywność fizyczna jest wysoce wskazana. Gdy dużo ćwiczyć, wówczas twoje mięśnie lepiej pracują i zwiększa się ich odporność na ból. Postaraj się wprowadzić do swojego codziennego życia co najmniej 3 treningi w tygodniu.

Leki

Jeśli bóle nie ustępują, możesz wybrać się do lekarza ginekologa i poprosić o tabletki hormonalne, które są również środkiem antykoncepcyjnym. Zażywanie tabletek pozwoli zredukować co miesięczny koszmar, jednakże są to tabletki hormonalne, więc mogą wprowadzić dużo zmian w twoim organizmie.

Jeśli jednak nie chcesz stosować antykoncepcji, wówczas możesz się zdecydować na zażywanie leków przeciwbólowych i rozkurczowych. Do bezpiecznych lekarstw, które nie wpłyną źle na twój żołądek oraz wątrobę, należy no-spa oraz paracetamol.

Przeczytaj też: http://www.gminess.pl/jak-sie-pozbyc-przebarwien/

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here