Każdy kraj może pochwalić się swoim narodowym alkoholem. Tak jak u nas jest to wódka, tak w Kanadzie znajdziemy canadian whiskey. Przy produkcji, wykorzystuje się wiele metod, które sprawiają, że jej smak jest niepowtarzalny. Niestety, wciąż klasyfikowana jest o wiele niżej niż jej bliscy przyjaciele z innych krajów. Co sprawia, że tak jest?

Najważniejsze informacje, na temat canadian whiskey

Canadian whiskey to idealny alkohol dla osób, które nie przepadają za mocnym aromatem lub dopiero zaczynają swoją przygodę z tym rodzajem trunku. Charakteryzuje się niezwykle łagodnym smakiem, który uzyskuje dzięki różnorodnym metodom produkcji. Na canadian whiskey nie ma bowiem jednego przepisu. Jest to ogromny wyjątek w świecie tego alkoholu. Co ważne, użyte do produkcji słody, miesza się w jednym zbiorniku, a nie kilku, tak jak w przypadku innych rodzajów whisky. Jeśli chodzi o słody, najczęściej wykorzystuje się jęczmienne, żytnie, pszenne oraz oczywiście kukurydziane. Canadian whiskey pijemy jak każdy inny trunek z tej grupy, czyli bez dodatków, lub z kilkoma kostkami lodu. Świetnie sprawdzi się również jako bazowy alkohol w drinku.

Jak canadian whiskey dotarła do Kanady?

Nie da się ukryć, że większość produktów oraz receptur dotarła do Ameryki z Europy. Zawdzięcza się to osadnikom, którzy masowo przybywali ze Szkocji oraz Irlandii. Bardzo ważne jest jednak, aby pamiętać, że nie na całym kontynencie znajdziemy ten sam rodzaj whiskey. Jest to bowiem rodzaj, który zarezerwowany jest jedynie dla Kanady. W Stanach Zjednoczonych spotkamy się z bourbonem, którego produkcja przebiega zupełnie inaczej. Jeśli chcemy spróbować prawdziwego canadian whiskey, dobrym wyborem będzie na przykład ten sklep https://swiat-whisky.sklep.pl/150-blended-whisky-kanadyjska. Warto zwrócić szczególną uwagę na markę Black Velvet, która należy do najbardziej popularnych, a zarazem najlepszych. Canadian whiskey sprawdzi się idealnie jako prezent na święta, urodziny, imieniny oraz wydarzenia takie jak ślub, czy rocznica.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here