Większość matek preferuje karmienie dziecka własnym, naturalnym mlekiem. Co jeśli matki nie ma, a dziecko nagle stanie się głodne i zdenerwowane? Na takie sytuacje warto zaopatrzyć się w laktator Canpol. Dzięki jego pomocy matka może wcześniej odciągnąć swoje mleko i przygotować je dla dziecka na czas pobytu z tatą lub opiekunką.

Jak odciągać mleko?

Według Światowej Organizacji Zdrowia matkom zaleca się karmienie wyłącznie piersią do 6 miesiąca życia malucha, kontynuacja karmienia piersią do 2 roku życia, a nawet dłużej jednocześnie wprowadzając pokarmy uzupełniające. Wyłącznie karmienie piersią to bezpośrednie pobieranie przez dziecko pokarmu z piersi matki lub podawanie odciągniętego pokarmu. Do odciągania pokarmu należy wykorzystać urządzenie takie, jak laktator Canpol. To elektryczne urządzenie, dlatego odciąga więcej pokarmu niż warianty ręczne.

Młode matki często zadają sobie pytanie, jak zacząć korzystać z laktatora? Nowoczesne urządzenia dostępne na rynku posiadają specjalne instrukcje obsługi, które znacznie ułatwiają niedoświadczonym jeszcze matkom przygotowanie do odciągania pokarmu laktatorami Canpol. Jedną z możliwości każdego, elektrycznego laktatora powinna być regulacja siły i rytmu ssania. W produktach takich jak laktator Canpol można dostosować odciąganie mleka do potrzeb oraz aktualnego poziomu laktacji matki.

Do czego służy laktator?

W niektórych przypadkach konieczne jest odciąganie mleka przed podaniem go dziecku. Wbrew pozorom zaraz po urodzeniu matka nie produkuje wystarczającej ilości mleka, którą może nakarmić malucha. Nierzadko zdarzają się sytuacje, kiedy dziecko nie może uchwycić brodawki ze względu na opuchliznę podczas tzw. nawału mlecznego. Warto wtedy odciągnąć mleko wcześniej. Jeżeli to pierwszy raz, już w szpitalu możesz nauczyć się korzystania z laktatora prosząc o pomoc swoją położną. Warto wykorzystać do tego laktator Canpol, który skutecznie pobudzi laktację.

Nie każda matka musi odciągać pokarm za pomocą laktatora Canpol. Warto podawać wcześniej przygotowany pokarm w przypadku, gdy mama jest oddzielona od dziecka lub maluch samodzielnie nie może ssać piersi. Laktator Canpol nada się również w sytuacjach, kiedy matka współpracuje z bankiem mleka lub przygotowuje pierś do karmienia. Należy również odciągać mleko podczas zapaleń gruczołu piersiowego czy zatkania kanalików mlekowych. Pamiętaj, aby podawać dziecku wcześniej odciągnięte mleko w czasie leczenia z użyciem niebezpiecznych dla malca środków.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here