Dla kogo botoks?

0
4448

Botoks to popularny i skuteczny sposób na wygładzenie skóry, zmniejszenie widoczności zmarszczek i złagodzenie rysów twarzy. Korzystają z niego kobiety w różnym wieku i na całym świecie. Kto może poddać się zabiegowi botoksu i jaki jest mechanizm jego działania?

Walka ze zmarszczkami

Nasza skóra zaczyna się starzeć już od 25 roku życia. Zmiany w układzie hormonalnym, zmniejszenie produkcji kolagenu i elastyny powodują, że skóra traci swą jędrność i elastyczność. Możemy opóźnić ten proces poprzez pielęgnację skóry i zdrowe odżywianie, jednak z naturą nie wygramy i zmarszczki zaczną się pojawiać. Kobiety chcące zachować młody wygląd mogą skorzystać z oferty gabinetów chirurgii estetycznej i poddać się botoksowi. Zabieg ten polega na wstrzyknięciu w mięsień toksyny botulinowej, która uniemożliwi przesyłanie impulsów z receptorów nerwowych do mięśnia. Dzięki temu mięsień nie będzie się kurczył i zmarszczki nie będą widoczne, a skóra odzyska młody i gładki wygląd. Proces ten jest w pełni odwracalny, a zabieg można wielokrotnie powtarzać.

Wskazania i przeciwwskazania do wykonania botoksu

Botoks, jak każdy inny zabieg, posiada szereg przeciwwskazań. Nie mogą mu się poddać kobiety w ciąży oraz karmiące piersią. Osoby z czynną chorobą nowotworową, infekcjami skóry, chorobami układy sercowo-naczyniowego, chorobami autoimmunologicznymi również nie mogą mieć wykonanego ostrzyknięcia botoksem. Alergia na którykolwiek składnik preparatu lub albuminę ludzką też uniemożliwia wykonanie zabiegu. Botoks znajduje zastosowanie głównie w dermatologii i chirurgii estetycznej. Decydują się na niego kobiety chcące wygładzić swoje zmarszczki. Jednak to nie jedyne zastosowanie toksyny botulinowej. Botoks jest także stosowany w leczeniu zeza, nadmiernej potliwości, bruksizmu oraz chorób z przykurczem mięśni.

Czy warto wykonać botoks?

Botoks kraków niewątpliwie jest bardzo skuteczną bronią w walce ze zmarszczkami. Daje rewelacyjne efekt, który jest zauważalny już po kilku dniach od zabiegu. Wykonany przez doświadczonego lekarza jest bezpieczny. Oczywiście, ryzyko powikłań i działań niepożądanych istnieje, jednak jeśli zabieg jest wykonywany w profesjonalnym gabinecie dermatologii czy chirurgii plastycznej, to ryzyko znacznie maleje. Bardzo ważne jest, aby słuchać lekarza i zastosować się do jego zaleceń.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here