Właściwa koloryzacja włosów jest bardzo ważna. To znaczna ingerencja w ich strukturę oraz wygląd. Z tego powodu powinniśmy używać jedynie produktów najwyższej jakości. Oczywiście najlepszym wyborem byłoby skorzystanie z usług profesjonalnego fryzjera. Jednak nie zawsze mamy na to czas lub pieniądze. W takim przypadku możemy sięgnąć po kosmetyki drogeryjne, które ułatwią nam samodzielne wykonanie koloryzacji. Nie jest to wcale tak trudne jak może się wydawać. Najważniejsze jest, aby dokładnie zapoznać się z podstawową techniką nakładania farby. Mamy wtedy pewność, że zafarbujemy włosy na całej długości, a sam pigment będzie dobrze rozłożony.

Warstwa produktu nie może być zbyt gruba.

Mogłoby to uniemożliwić utlenienie się substancji, które są odpowiedzialne za nadanie nowego koloru. Z uwagi na to powinniśmy zachować umiar i stale kontrolować dozowaną ilość produktu. Farba do pasemek powinna być oczywiście użyta w mniejszej ilości. Samo rozprowadzenie jej również może odbiegać od tego w standardowej koloryzacji. Możemy zdecydować się wtedy na delikatne przejścia, aby sam efekt był bardziej naturalny. Oczywiście poszczególne pasma nie powinny stykać się z włosami, których nie malujemy. Bardzo pomocna przy tym może być folia, w którą zawiniemy poszczególne segmenty z zaaplikowanym produktem.

Przyśpieszy to również uzyskanie efektu i sprawi, że kolor będzie bardziej intensywny. Kolejną kwestią jest dobranie właściwego preparatu. Jego kolor musi być dopasowany do naszych oczekiwań. Jednak warto również uwzględnić tu typ urody. Tylko wtedy uzyskamy korzystny efekt końcowy, z którego będziemy ostatecznie zadowoleni. Wszystko należy opierać na palecie kolorystycznej, którą jesteśmy w stanie ustalić na podstawie analizy naszego koloru oczu oraz odcienia skóry. Wbrew pozorom jest to niezwykle ważne.

Nie powinniśmy decydować się w tej kwestii na jakiekolwiek kontrasty i łączyć ciepłego odcienia farby z chłodną cerą. Efekt końcowy nie byłoby korzystny dla naszej urody. Po samym zabiegu warto również zadbać o odpowiednią pielęgnację. Istotne jest, aby intensywnie odżywić i dogłębnie nawilżyć włosy. Tylko wtedy jesteśmy w stanie zminimalizować zniszczenia do jakich mogło dojść. Po zastosowaniu odpowiednich produktów jesteśmy w stanie przywrócić zdrowy blask. Z uwagi na to warto od razu zaopatrzyć się w maski, które działają najlepiej. Jako wspomaganie możemy wprowadzić również regularne używanie odżywek po każdym myciu. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że pielęgnacja jest skuteczna.

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here