Fototapety z tunelem

Na jaką dekorację powinniśmy się zdecydować, by stworzyć efektowny wystrój wnętrza? Najlepsza odpowiedź to: na taką, która będzie pasować do naszej dotychczasowej aranżacji. W tym artykule przygotowaliśmy cztery propozycje na urozmaicenie minimalistycznego, industrialnego, marynistycznego i eklektycznego pokoju. Jedyne, co nam będzie potrzebne, to fototapety z tunelem. Dlaczego akurat taka ozdoba? Już spieszymy z wyjaśnieniem. 

Mogłoby się wydawać, że architektoniczna konstrukcja, jaką jest tunel, nie jest najbardziej efektownym rodzajem  dekoracji. Tymczasem wszystko zależy od tego, jak będzie zaprezentowany, a także od tego, w jakim wnętrzu go zastosujemy. Dodatkowo, fototapeta o przestrzennym przedstawieniu pozwoli nam wprowadzić do pokoju iluzję głębi, dzięki czemu w bardzo prosty sposób powiększymy optycznie metraż. W świecie aranżacji wnętrz możliwe są najbardziej nawet zaskakujące rozwiązania, na które warto się odważyć, bo dzięki nim mamy szansę stworzyć naprawdę niepowtarzalną stylizację.

Postaw na efektowny minimalizm

Na oszczędną w wyrazie stylizację warto się zdecydować nie tylko wtedy, gdy lubimy nowoczesną estetykę, ale również wtedy, gdy urządzamy niewielkie mieszkanie. Im mniej mebli, sprzętów i zbędnych ozdób pojawi się w przestrzeni, tym więcej miejsca uda się nam zyskać dla siebie. Znakomitym pomysłem, który pozwoli nam spotęgować efekt optycznego powiększenia metrażu, jest także fototapeta. Tunel 3d do salonu pozwoli nam w mgnieniu oka wyczarować całkowicie nową jakość wystroju. Nie może to być jednak dowolne przedstawienie. Musimy je dopasować do pokoju, w jakim się znajdzie. W przypadku minimalistycznej aranżacji postawmy na ascetyczną w wyrazie konstrukcję utrzymaną w białym lub jasnym odcieniu. Warto pamiętać o tym, że jasne barwy są najlepszym pomysłem do kameralnego wnętrza, bo w istotny sposób wpływają na postrzeganie metrażu. Świetnym rozwiązaniem okaże się prosta w wyrazie, betonowa konstrukcja pozbawiona jakichkolwiek elementów dekoracyjnych..

Metro w salonie? To możliwe!

Metro w salonie

Z pewnością drugim najbardziej popularnym  stylem dekoratorskim zaraz po minimalizmie jest styl industrialny. Surowo prezentujące się wnętrza bazują na betonowych powierzchniach, odsłoniętych cegłach, szkle oraz stali. W wyposażeniu spotkamy duże lampy, nawiązujące do fabrycznego oświetlenia, a także meble stylizowane na lekko podniszczone. W takim awangardowym wystroju  znakomicie sprawdzi się fototapeta z tunelem metra, który biegnie pod największymi metropoliami świata. Taka fotografia będzie nie tylko pasować do estetyki salonu, ale okaże się być także doskonałym krokiem w kierunku stworzenia loftowej przestrzeni. Jeśli nie dysponujemy dużym metrażem, a chcielibyśmy, by nasze mieszkanie przypominało nowojorski loft, trójwymiarowa fototapeta pozwoli nam stworzyć taki efekt.

Zanurz się w podwodnej krainie

Zanurz się w podwodnej krainie

Styl marynistyczny ma to do siebie, że pozwala nam się cieszyć nadmorskim klimatem nawet jeśli nad morzem nie mieszkamy. Za pomocą odpowiednich akcentów dekoracyjnych stworzymy przyjemny, wakacyjny klimat, który będzie nam towarzyszył przez cały rok i to bez względu na to, jaki widok znajduje się za naszymi oknami. Jaką fototapetę więc proponujemy, by zyskać taki efekt? Znakomitą propozycją jest podwodny tunel, jaki możemy znaleźć w oceanariach. Na takim przedstawieniu pojawią się kolorowe ryby, zabawne foki czy groźne rekiny, a to wszystko zobaczymy bez wychodzenia z domu. Takiej ściennej dekoracji możemy użyć do ozdobienia salonu, ale to nie jedyny pomysł. To także doskonała opcja, by urozmaicić wygląd naszej łazienki. Morski akcent będzie pasował jak ulał do tego pomieszczenia, a dzięki temu, że bryty wykonane są z oddychającego i wodoodpornego materiału, nie musimy się obawiać, że panująca tu wilgoć zaszkodzi fototapecie.

Eklektyzm w modnym wydaniu

Eklektyzm w modnym wydaniu

Ostatnia nasza propozycja to prawdziwy hit. Chcemy zaprezentować jeden z motywów dekoracyjnych, który w tym roku będzie niezwykle modny i cieszy się coraz większym zainteresowaniem. O czym mowa? O antycznych przedstawieniach – zarówno rzeźb, jak i architektury. Wywodzące się z Grecji wizerunki możemy jak najbardziej wprowadzić do nowoczesnych aranżacji, zestawiając w ciekawy sposób przeszłość z teraźniejszością. Eklektyczna stylizacja zapewni nam ciekawie prezentujący się salon, który będzie modny nie tylko w tym sezonie. Co będzie przedstawiać taka ozdoba? Nasz pomysł to efektowna arkada z rzędem kolumn. Ważne jest nie tylko to, co będzie przedstawiać, ale także to w jakim kolorze będzie taka fototapeta. Tunel w sepii pozwoli nam wprowadzić do wnętrza klimat dawnych czasów, dzięki czemu antyczne motywy będą się jeszcze lepiej prezentować.

Jak widać, dekoracyjnych możliwości z pewnością nam nie brakuje. Zobaczmy, która z propozycji będzie pasować do naszej dotychczasowej aranżacji, i wybierzmy fototapetę, która zmieni nasze mieszkanie.

Tekst przygotowany we współpracy z Myloview.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here