Lampy wiszące są najpopularniejsze spośród rozwiązań dostępnych na rynku. Sprawdzają się we wszystkich pomieszczeniach, bez względu na to, jakie jest ich przeznaczenie, aranżacja oraz wielkość. Można je wykorzystywać zarówno w celu oświetlenia pomieszczenia, jak i w celu jego dekoracji. Nowoczesne lampy wiszące spełniają obie te funkcje.

Lampy do salonu
Lampa w salonie powinna dawać dużo światła i być reprezentacyjna. W końcu salon jest pomieszczeniem, do którego najczęściej zaprasza się gości. Warto zaznaczyć, że odpowiednie lampy mogą dodać pomieszczeniu odpowiedniego charakteru, a tym samym zastąpić dodatki. Oczywiście można wybrać lampy o bardzo prostym minimalistycznym designie, który sprawi, że nie będą one odgrywać kluczowej roli w danym pomieszczeniu.

Lampy do jadalni
Wybierając lampę do jadalni, należy mieć na uwadze, że powinna się ona komponować ze stołem i dawać oświetlenie głównie tam, gdzie ten stół się znajduje. Co więcej, fajnym pomysłem na aranżację jadalni jest umieszczenie lampy dokładnie tuż nad stołem, która będzie sięgać odrobinę niżej niż te standardowe. Wówczas podkreśli ona kluczową rolę stołu w pomieszczeniu oraz skutecznie go wyeksponuje.

Lampy do kuchni
Umiejscowienie lamp w kuchni jest kluczowe, ponieważ muszą one przede wszystkim dostarczać światło podczas gotowania i przygotowywania posiłków. Najwięcej światła daje lampa wisząca znajdujące się w centralnym punkcie sufitu. Dzięki temu światło dociera do wszystkich zakamarków pomieszczenia. Oczywiście lampa w kuchni powinna być funkcjonalna, dlatego lepiej postawić na praktyczne rozwiązania.

Lampy do łazienki
Lampy w łazience powinny być minimalistyczne i dawać jak najwięcej światła. Zazwyczaj łazienki są niewielkimi pomieszczeniami, ale jednocześnie nie mają zbyt wielu okien. W związku z tym to lampie wiszącej spoczywa główne zadanie dostarczenia światła w tym pomieszczeniu. Oczywiście oświetlenie w łazience można uzupełnić o lampy przy lutrze, jednak pełnią one raczej funkcję dekoracyjną lub pomocniczą podczas makijażu i raczej nie można ich traktować jak głównego źródła światła.

Lampy w pokoju dziecka
Pokój dziecka jest kolejnym miejscem, gdzie dobre światło to podstawa. Dziecięcy pokoik jest nie tylko miejscem do zabawy i snu, ale jednocześnie miejscem odrabiania lekcji i przestrzenią do nauki. W związku z tym musi ono posiadać dobre oświetlenie. Nowoczesne lampy wiszące pomogą w uzyskaniu go. Dobrym pomysłem jest też zainstalowanie w pokoju dziecka dodatkowych lampek, np. na biurku lub obok łóżka. Tutaj jednak najlepiej sugerować się swoimi preferencjami.

Jakie lampy wybrać?
Kupując nowoczesne lampy wiszące, najlepiej wybrać producenta, który posiada w swojej ofercie szeroki asortyment. Warto też szukać dostawców umożliwiających skorzystanie z rabatów i promocji. Dobrym wyborem będzie też dystrybutor posiadający długi czas na zwrot produktu. W końcu zawsze lepiej jest przemyśleć zakup w domu i zastanowić się, czy dane oświetlenie na pewno będzie pasowało do danego pomieszczenia.

Artykuł powstał przy udziale ekspertów sklepu z oświetleniem i wyposażeniem wnętrz – Szykownydom.com.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here