Rzucanie palenia… Temat rzeka, temat trudny i temat zdecydowanie zbyt często ignorowany przez palaczy. Wielkim jest rzucenie palenia, ale niewielki procent palaczy robi to czysto i skutecznie. Wielu z nich rzuca się w wir nowego nałogu i wielu nie potrafi odmówić sobie powrotu do palenia. My jednak chcielibyśmy przedstawić sposób na rzucenie palenia bez substancji i wspomagaczy. Możliwe?

Jak rzucamy palenie?

            Klasyczne rzucanie palenia zwłaszcza w okresie noworocznym, kończy się na kilku dniach czystości. Większość osób w tym czasie zapomina o wszystkim, myśląc tylko o tym, by się zaciągnąć i znów móc. W ich mniemaniu należy to robić, by nie być zdenerwowanym, złym czy niezadowolonym. Nic bardziej mylnego, ale o tym za chwilę. Klasyczne rzucanie palenia to rzucanie się z samym sobą. Aby temu zapobiec szukamy sztucznych zamienników – plastrów z nikotyną, by oszukać organizm i siebie, zastępczych substancji czy czynności wykonywanych zamiast – palenie gumy. Nie da się jednak ukryć, że wszystko to prowadzi do maskowania problemu, który siedzi w naszej głowie. Uzależnienie trzeba wyleczyć przede wszystkim w niej.

Jak rzucać palenie powinniśmy?

            Skuteczny sposób na rzucenie palenia? Ile razy już to słyszałeś? Ale tym razem to nie sposób rodem z horroru czy środek apteczny – to po prostu… rzucenie. Rewolucyjna metoda polega na odpowiednim przepracowaniu w głowie palenia. Wyciągnięcia wniosków odnośnie tego co daje nam palenie i czego nie daje. Co ogranicza, a co umożliwia. Większość lęków z tym związanych, pochodzi ze strachu o brak czegoś. Tymczasem zdanie sobie sprawy, że braku nie ma w tym żadnego sprawia, że rzucenie nie staje się wysiłkiem. Po prostu dzieje się.

            Metoda przekonania mózgu o braku sensu palenia jest niezwykle skuteczna. Zmiana myślenia nie wymaga wyrzeczeń i cierpienia po przestaniu palenia. Po prostu, palenie przestaje być potrzebne do czegokolwiek. A jak coś jest niepotrzebne, to tego nie robimy. Proste? Taka metoda pozwala na całkowite uwolnienie się od papierosa niemalże od ręki!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here