Jesienne wieczory to idealny czas na nadrobienie zaległości książkowych. Jak wybrać dobrą lampkę do czytania?

Właściwe oświetlenie ma bardzo duże znaczenie podczas czytania. Brak jasnego świata powoduje nadmierne wytężenie wzroku i jego szybkie przemęczenie. Zatem każdy, kto chce zatopić się w lekturze, powinien pamiętać o tym, jak ważna jest właściwa lampka do czytania.

Na co należy zwrócić szczególną uwagę podczas poszukiwania odpowiedniej lampki do czytania? Wraz ze sklepem internetowym agatameble.pl przygotowaliśmy poradnik, dzięki któremu jej znalezienie będzie jeszcze prostsze!

Dobra lampka do czytania – czyli jaka?

Przede wszystkim dobra lampka do czytania to taka, która będzie ułatwiała czytanie i nie będzie nadwyrężała wzroku.

Lampkę do czytania dopasowujemy do miejsca, w którym lubimy to najczęściej robić. Gdy lubimy czytać w fotelu, dobrym pomysłem będzie lampa podłogowa z regulowanym kloszem pozwalającym na skierowanie snopu światła na książkę albo z kloszem otwartym od spodu dającym dobre oświetlenie poniżej.

W sprzedaży znajdują się także lampki z dwoma kloszami – jednym skierowanym w sufit, dającym klimatyczne oświetlenie w pomieszczeniu, drugim pozwalającym na regulowanie kąta padania światła.

Jeśli z kolei wolimy czytać przy biurku, warto pomyśleć o lampce biurkowej, która także będzie także miała regulowany klosz, ale można wybrać także lampkę klasyczną, z tkaninowym lub szklanym kloszem. Ciekawym pomysłem będzie także lampka z klipsem przypinanym do biurka.

Nie tylko funkcjonalna, ale i piękna

Oczywiście, przy doborze lampki do czytania nie musimy zapominać o estetyce. Aktualnie bardzo popularne są lampy w stylu skandynawskim i industrialnym w kolorach monochromatycznych – białym, szarym i czarnym.

Jednym z popularnych modeli jest także lampa typu trójnóg, która składa się z trzech dekoracyjnych nóżek z metalu lub drewna i osadzonym na nich prostym abażurze w kształcie walca. To świetny wybór do nowoczesnych i klasycznych wnętrz.

Do zapoznania się ze swoją kolekcją lamp zaprasza sklep internetowy agatameble.pl.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here