Sklepowe aplikacje mobilne zdobywają coraz większą popularność. Zgodnie z analizami agencji Spicy Mobile, z aplikacji mobilnej przy zakupach w samym roku 2017 korzystało już 41% osób. W ostatnich miesiącach jednak coraz więcej sklepów oferuje taką możliwość, a ich powszechność w telefonach Polaków jest jeszcze większa. Czy zainstalowanie i korzystanie z aplikacji mobilnej jest proste? Jak to zrobić i uzyskać atrakcyjne zniżki na zakupy?

Możliwości systemowe telefonu

Zanim podejmie się próbę instalacji aplikacji sklepowej w swoim telefonie, warto sprawdzić związane z nią wymagania. Producent aplikacji zwykle określa, jaka wersja systemu jest wymagana do tego, by możliwe było jej prawidłowe działanie (np. Android w wersji większej niż 5.0). W innym przypadku nie będzie możliwe skorzystanie z aplikacji sklepowej, dopóki nie zaktualizuje się systemu w telefonie lub nie wymieni się go na nowsze urządzenie.

Proces instalacji aplikacji sklepowej i rejestracji

Gdy urządzenie, na którym ma zostać zainstalowana aplikacja sklepowa, spełnia wymogi systemowe, można przystąpić do procesu instalacji. Aplikacje sklepowe nie są zwykle duże i najczęściej zajmują maksymalnie kilkadziesiąt megabajtów. Warto jednak o tym wiedzieć i przygotować miejsce w pamięci swojego telefonu, jeśli jest on wypełniony innymi aplikacjami oraz plikami. Ściągnięcie i zainstalowanie aplikacji sklepowej trwa najczęściej kilka minut. Następnie, po jej uruchomieniu, trzeba podać swoje dane osobowe oraz adres e-mail do celów weryfikacyjnych. Bardzo często sklep, który udostępnia aplikację, nakazuje także wskazanie placówki, która będzie domyślną (a więc najczęściej odwiedzaną przez klienta). Po wykonaniu wszystkich z wyżej wymienionych kroków można od razu jechać do sklepu i wykorzystać aplikację, aby wykonać promocyjne zakupy.

Jak korzystać z aplikacji mobilnej przy zakupach?

Aby skorzystać z aplikacji mobilnej przy zakupach, trzeba mieć dostęp do Internetu. Tylko wtedy możliwe będzie zalogowanie się i odczytanie kodu kreskowego, dzięki któremu uzyska się zniżki lub zdobędzie punkty. Wiele sklepów udostępniających aplikację mobilną uzależnia często także korzystanie z niej od uruchomienia geolokalizacji. Jest to bardzo przydatne, ponieważ dzięki temu łatwo odnajdzie się najbliższy sklep z sieci i dokona w nim promocyjnych zakupów z dodatkowymi korzyściami w przyszłości.

Po zalogowaniu się do aplikacji wyświetla się menu, w którym do wyboru są informacje o aktualnych promocjach, stanie punktów pozwalających na nabycie określonych produktów po zniżce bądź za darmo (np. w popularnej sieci sklepów są to tzw. żappsy, gdzie za każdą wydaną złotówkę otrzymuje się 4 bonusowe punkty), a także udostępniany jest specjalny kod, za pomocą którego można zrobić zakupy na promocyjnych warunkach. Jest on skanowany przez pracownika sklepu lub za pomocą specjalnego urządzenia, do którego przykłada się telefon w trakcie dokonywania zakupów. Ciekawym rozwiązaniem jest również historia paragonów, a więc wszystkich zakupów, które były dokonane
w sieci sklepów w ostatnich miesiącach, ale również zdrapka, za pomocą której można uzyskać atrakcyjny rabat na określone produkty lub na całe zakupy w trakcie kolejnej wizyty w sklepie (choć trzeba pamiętać, że jest on zwykle ograniczony określoną datą).

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here