Flebologia jest jedną z najbardziej interdyscyplinarnych dziedzin nauk medycznych. Rozwija się niezwykle prężnie i dynamicznie. Czym dokładnie się zajmuje? Kto powinien zainteresować się znalezieniem dobrego specjalisty flebologa oraz jak to zrobić? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć poniżej.

Czym dokładnie jest flebologia?

Nazwa flebologia wywodzi się z języka greckiego, gdzie „phlebos” oznacza po prostu żyłę. Flebologia jest zatem nauką traktującą o profilaktyce, diagnostyce oraz leczeniu żył. Co ciekawe, w Polsce nie istnieje jeszcze oficjalna specjalizacja zajmująca się flebologią, wydaje się to być jednak jedynie kwestią czasu. Już teraz lekarzy, którzy zajmują się chorobami układu żylnego, nazywa się flebologami.

Czym zajmuje się flebolog?

Flebolog, to potocznie mówiąc, lekarz od żylaków. To ogromne uproszczenie i uogólnienie. Flebolog bowiem musi być specjalistą z zakresu kilku dziedzin jednocześnie jak choćby chirurgii (ogólnej oraz naczyniowej), chorób wewnętrznych, dermatochirurgii, radiologii czy nawet urologii. Musi mieć on doświadczenie w diagnostyce i leczeniu chorób żylnych i układu krążenia.

Klinika flebologii – jakie choroby i zaburzenia leczy?

Flebologia zajmuje schorzeniami, które mogą dotykać nawet 50% współczesnego społeczeństwa od wieku młodzieńczego, aż do późnej starości. Warto podkreślić, iż występują one częściej, niż choroby zaliczane obecnie do schorzeń cywilizacyjnych, takich jak cukrzyca czy nadciśnienie tętnicze. Z jakimi chorobami musi poradzić sobie lekarz od żylaków?Oczywiście, pierwszym schorzeniem są żylaki. Klinika flebologii zajmuje się także leczeniem pajączków, żylakami dotykającymi miejsca intymne, owrzodzeniami żylnymi, zakrzepicą żylną czy żylakami w nietypowych lokalizacjach. Jeśli więc cierpimy na którąkolwiek z tych dolegliwości, warto udać się do specjalisty flebologa.

Flebolog Warszawa

Jeśli cierpimy na jakiekolwiek schorzenie układu żylnego, nie wolno nam zaniedbywać problemu. Trzeba jak najszybciej znaleźć w swojej okolicy dobrego specjalistę z zakresu flebologii (chorób żylnych). W Warszawie znajduje się nawet specjalistyczna klinika specjalizująca się w tej dziedzinie. Badania pokazują, iż większość Polaków zaniedbuje swoje problemy żylne, co prowadzi do poważnych stanów, z którymi później trudniej jest się uporać.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here