Rozstępy i blizny to zdecydowanie te niedoskonałości skórne, które możemy uznać za najtrudniejsze w usuwaniu. W odróżnieniu od wielu innych mankamentów urody, które możemy zredukować lub usunąć w całości przy pomocy domowych metod, blizny i rozstępy wymagają pomocy specjalistów i zaawansowanych urządzeń z zakresu medycyny estetycznej. Dzięki coraz nowocześniejszym metodom leczenia, np. technice laserowej, specjaliści są w stanie zapewnić nam coraz lepsze efekty terapeutyczne podczas leczenia uporczywych zmian skórnych. Przykładem tego jest leczenie blizn i rozstępów przy pomocy najnowocześniejszych laserów pikosekundowych PicoSure i Discovery Pico. Wraz ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie, w której możemy skorzystać z obydwu tych urządzeń, podpowiadamy, dlaczego warto zdecydować się na zabieg z ich użyciem.

Laserowe usuwanie blizn i rozstępów – najwyższa skuteczność terapii z użyciem laserów pikosekundowych

Lasery pikosekundowe PicoSure i Discovery Pico możemy śmiało nazwać laserami nowej ery, bo zapewniają nam najlepsze jak do tej pory efekty terapeutyczne w usuwaniu blizn i rozstępów spośród wszystkich dostępnych urządzeń w gabinetach medycyny estetycznej. Najwyższa dostępna moc impulsu, a przy tym najkrótsza z możliwych wiązka światła laserowego pozwala na przeprowadzenie niezwykle skutecznego, a zarazem bezpiecznego dla pacjenta zabiegu. I choć urządzenia te nie zawsze pozwalają na całkowite pozbycie się uporczywych blizn czy rozstępów z powierzchni skóry, to w porównaniu z innymi metodami i starszymi systemami laserowymi, są w stanie sprawić, aby niedoskonałości te stały się praktycznie niewidoczne.

Laserowe leczenie blizn i rozstępów – bez bólu i długiej rekonwalescencji

Specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie polecają laserowe leczenie blizn i rozstępów laserami pikosekundowymi PicoSure i Discovery Pico w szczególności tym osobom, którym zależy na przeprowadzeniu terapii nie tylko w skuteczny, lecz także niemal bezbolesny sposób i praktycznie bez okresu rekonwalescencji. Zastosowana w laserze innowacyjna technologia najkrótszej wiązki laserowej ogranicza do minimum kontakt ze skórą pacjenta, a tym samym zmniejsza ryzyko jej przegrzania i poparzenia. To natomiast sprawia, że pacjent błyskawicznie dochodzi do formy po przeprowadzonym zabiegu. Usuwanie blizn i rozstępów przy pomocy laserów pikosekundowych jest zabiegiem minimalnie bolesnym, o czym świadczy m.in. fakt, że przed rozpoczęciem procedury zabiegowej nie jest wymagane zastosowanie specjalnego znieczulenia. Oczywiście pacjent musi wziąć pod uwagę, że po zakończeniu procedury zabiegowej skóra może być delikatnie opuchnięta i zaczerwieniona, jednak dolegliwości te ustępują samoistnie zaledwie po upływie kilku dni. Warto jeszcze zaznaczyć, że w przypadku zastosowania laserów pikosekundowych przy leczeniu blizn i rozstępów istnieje znacznie mniejsze ryzyko pojawienia się blizn pozabiegowych, przebarwień czy innych niepożądanych skutków ubocznych typowych dla zabiegów laserowych.

Czy lasery pikosekundowe wystarczą, aby pozbyć się blizn i rozstępów?

Specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie przyznają, że dziś lasery pikosekundowe stanowią najskuteczniejszą metodę walki z uporczywymi bliznami i rozstępami, ale jednocześnie zaznaczają, że nie w każdym przypadku terapia laserowa pozwala na całkowite pozbycie się problemu. Wszystko zależy od wielkości, głębokości, a także wieku naszych niedoskonałości. Czasami najlepszym rozwiązaniem okazuje się połączenie kilku różnych metod z zakresu medycyny estetycznej, np. laseroterapii z mezoterapią, peelingami czy terapią światłem LED, aby uzyskać jak najlepsze rezultaty leczenia. Ostateczny plan leczenia powinien jednak przedstawić nam specjalista po ocenie stanu naszych niedoskonałości podczas wizyty konsultacyjnej.

Więcej informacji na temat specyfiki działania laserów pikosekundowych znajdziesz na stronie: https://klinikamiracki.pl/discovery-pico/

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here