Leasing – większości z nas kojarzy się z finansowaniem pozyskiwanym przez firmy. Wielu zapomina, że z tej formy mogą korzystać nie tylko przedsiębiorcy. Osoby indywidualne mogą korzystać z leasingu konsumenckiego. Zastanawiasz się, czy warto podejmować starania o leasing konsumencki?

Czym jest leasing konsumencki?     

Leasing konsumencki to oferta dla osób indywidualnych, niemających własnej działalności gospodarczej. To tak naprawdę alternatywa dla zaciągnięcia pożyczki lub kredytu gotówkowego. Można powiedzieć, że łączy on elementy dzierżawy i kredytu. Jego istota polega na możliwości finansowania zakupu bez inwestowania w ten proces własnych środków pieniężnych. Leasing to transakcja polegająca na zobowiązaniu się jednej strony (leasingodawcy) do udostępnienia danej rzeczy, przedstawionej w umowie i na warunkach w niej zaprezentowanych, do korzystania przez konsumenta w wyznaczonym okresie. Osoba korzystająca natomiast musi zobowiązać się do zapłaty wynagrodzenia za korzystanie w uzgodnionych ratach.         

Jednak warto pamiętać, że konsument w okresie trwania tej umowy nie ma prawa własności do przedmiotu leasingowanego. Umowa ta dotyczy jedynie prawa do użytkowania tego przedmiotu na warunkach, które są przedstawione w umowie. Przedmiotem takiej umowy mogą być zarówno rzeczy ruchome, jak i nieruchomości.     

Umowa leasingowa musi być zgodna z zasadami przedstawionymi w Ustawie o kredycie konsumenckim. Nie może ona nakładać na konsumenta obowiązku nabycia danej rzeczy, gdyż w tym przypadku będzie uznana za umowę kredytu konsumenckiego. Oczywiście ma on możliwość nabycia leasingowanego przedmiotu po zakończeniu trwania umowy po określonej cenie, ale to decyzja konsumenta, a nie konieczność.             

Zalety i wady leasingu konsumenckiego   

Podstawowe zalety leasingu konsumenckiego to uproszczone procedury jego udzielania, a także brak konieczności stosowania skomplikowanych zabezpieczeń. Dla wielu wadą może okazać się brak prawa własności do danego przedmiotu czy konieczność jego ubezpieczenia.   

Jak pozyskać dodatkowe środki pieniężne?   

Leasing konsumencki to jedna z wielu możliwości. Inną opcją na zdobycie dodatkowych środków finansowych są szybkie pożyczki online. Jak je uzyskać? Możemy skorzystać z pomocy przedsiębiorstw oferujących takie rozwiązanie. Jednym z nich jest firma Lendup, która pozwala na szybkie pozyskanie potrzebnej gotówki. Dużą zaletą oferty Lendup jest możliwość wypełnienie wniosku pożyczkowego przez Internet, a wypłata środków może nastąpić nawet tego samego dnia. Pożyczki zaciągnięte w firmie Lendup, tak samo jak pożyczki bankowe, należy regularnie spłacać.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here