Rocznica ślubu to nie tylko ważna uroczystość dla małżonków, ale także dla ich najbliższych, a szczególnie dzieci. To właśnie rodzice troszczyli się o nas przez lata, pomagali nam, słuchali o naszych problemach i udzielali rad. Byli przy nas przy najważniejszych egzaminach, złamanych sercach i największych radościach. Nieustannie o nich pamiętamy i chcielibyśmy sprawić im przyjemność z okazji ich święta. Chcemy podarować im wspaniały prezent z okazji ich rocznicy ślubu. Na co zwrócić uwagę przy jego wyborze? Pomysłowość, funkcjonalność, a może oryginalność? W poniższym poradniku podpowiadamy ciekawe pomysły na prezent na rocznicę ślubu dla rodziców.

A może prezent dopasowany do nazwy rocznicy…

Można skorzystać z nazw rocznic ślubu i dopasować do nich prezent. Przykładowo na 20. rocznicę (porcelanową) podarujmy grawerowane filiżanki, porcelanową zastawę stołową, oryginalne porcelanowe figurki czy porcelanową biżuterię. Na 25. rocznicę (srebrną) możemy podarować srebrne sztućce czy srebrne dopasowane breloki. Na 30. rocznicę (kryształową) proponujemy zakup ramki ozdobionej kryształkami albo kryształowy świecznik lub flakon na perfumy. 35 rocznica ślubu (koralowa) może zapaść w pamięci naszych rodziców poprzez piękny prezent w postaci kosmetyków z koralowcem, nauki nurkowania albo wyjazdu na Wielką Rafę Koralową. Z kolei na 40. rocznicę, czyli rubinową, można podarować rubinowe kolczyki lub spinki do koszuli. Na 50. rocznicę (złotą) zafundujmy naszym rodzicom praliny domowej produkcji w złotych papierkach, zabiegi ze złotem w SPA albo zdjęcie w złotej ramce.   

A może coś oryginalnego?   

Może chcemy zaskoczyć naszych rodziców i sprawić im prezent, który zapamiętają na długie lata? Postawmy na niezapomniane emocje i przeżycia we dwoje. Skok ze spadochronu, romantyczna kolacja w najlepszej restauracji z degustacją win, wieczór w teatrze czy weekend w SPA.     

„Łapiemy” piękne chwile…     

Inny ciekawy prezent to duży album, który posłuży małżonkom do „gromadzenia” w nim wspaniałych chwil spędzonych w gronie rodziny i we dwoje. Doskonałym rozwiązaniem jest spersonalizowanie tego prezentu i wygrawerowanie na nim imion rodziców, daty rodziny ślubu oraz życzeń. To świetna pamiątka na długie lata. Możemy także podarować obraz, który uwiecznia naszych rodziców we dwoje albo w towarzystwie. To fajny prezent, który można powiesić na ścianie w salonie.     

A może rodzinne świętowanie…  

Kolejny warty uwagi upominek to profesjonalna, rodzinna sesja zdjęciowa. W dniu ślubu pamiętamy o fotografiach, a kilka lat później może być to świetna zabawa przed obiektywem. A może urządzić wspólny wyjazd (dzieci i rodzice) za granicę lub w piękny zakątek naszego kraju? To doskonały sposób na spędzenie razem czasu. Spokój, oderwanie od codzienności oraz piękne widoki sprzyjają długim rozmowom i wspomnieniom.         

Finansowanie zakupu prezentu na rocznicę ślubu   

Co zrobić w sytuacji, gdy nie mamy wystarczających oszczędności na zakup prezentu na rocznicę ślubu rodziców? Pomocna może okazać się szybka gotówka oferowana przez instytucje pozabankowe, czytaj więcej https://proficredit.pl/szybka-gotowka. Dużym jej plusem jest możliwość spłacania w ratach i minimum formalności. Pamiętajmy, żeby do zobowiązań finansowych, takich jak szybka gotówka, podchodzić odpowiedzialnie. Z tego względu zastanówmy się, czy będziemy je w stanie terminowo spłacać.  Przeanalizujmy także, czy szybka gotówka nie obciąży za bardzo naszego budżetu domowego.       

[Głosów:2    Średnia:3.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here