Zalegające w jelicie złogi, a także toksyny są przyczyną bólu brzucha, zaparć, a także przewlekłego bólu głowy. Spożywanie przetworzonych produktów prowadzi do gromadzeniu się w jelicie nie tylko konserwantów, ale również śladowych ilości metali ciężkich. Nic więc dziwnego, że chcemy jak najszybciej przywrócić homeostazę. Może nam w tym pomóc zmiana nawyków żywieniowych, której elementem powinien być błonnik witalny na trawienie.

Błonnik witalny – dlaczego warto włączyć go do diety?

Na zalegające w jelicie złogi, w tym toksyny najlepszym sposobem jest zwiększenie podaży błonnika witalnego, który dociera do jelita i wytwarza w nim specjalny śluz, który absorbuje szkodliwe substancje i złogi i pomaga formować niestrawione resztki pokarmowe. Błonnik witalny zwiększa objętość kału, a także liczbę wypróżnień. Dzięki oczyszczeniu organizmu z toksyn można od razu poczuć się lepiej. Oczywiście nie wystarczy samo spożywanie błonnika witalnego na 3 godziny przed posiłkiem, konieczne jest odpowiednie zbilansowanie tego, co trafia na nasze talerze. Przede wszystkim konieczna jest rezygnacja z ciężkostrawnych potraw, a przede wszystkim z tych tłustych. Należy również maksymalnie ograniczyć ilość spożywanych cukrów prostych. Warto ciężkostrawne mięso zamienić na ryby, a także w ciągu tygodnia urządzić sobie przynajmniej dwa jarskie dni. Warto wtedy spożywać produkty bogate w witaminy i mikroelementy. Przyjmując błonnik witalny na trawienie warto pamiętać o przestrzeganiu zalecanych dawek, gdyż zbyt duża ilość błonnika również może nam zaszkodzić i doprowadzić do objawów ze strony układu pokarmowego.

Spirulina lub chlorella – algi morskie oczyszczą twoje jelita

Jednym ze sposobów na oczyszczanie jelit jest również sięgnięcie po suplement w postaci sproszkowanych alg morskich spiruliny lub chlorelli. Mają one zdolność absorpcji szkodliwych toksyn, które dzięki temu nie są gromadzone w wątrobie ani w jelicie i zostają od razu wydalone. Zielone algi mają również działanie wspomagające odchudzanie, gdyż ograniczają łaknienie, dlatego przyczyniają się do racjonalizowania zjadanych porcji w ciągu dnia.

Aktywność fizyczna pomoże pobudzić perystaltykę jelit

Spośród naturalnych sposobów na oczyszczanie jelita, poza zmianą nawyków żywieniowych, odpowiednia jest aktywność fizyczna. Jak wiadomo wysiłek pozwala dotlenić cały organizm, a także przyspiesza krążenie, co prowadzi również do uaktywnienia się metabolizmu. Przy każdym wysiłku musimy mieć przy sobie również wodę, aby móc uzupełnić wszelkie niedobory. Pomaga oczyścić organizm z toksyn. Bardzo dobrym wyborem jest tutaj bieganie, nordic walking, a także pływanie. Każdy trening angażujący większość grup mięśni jest doskonałym wyborem do pobudzenia metabolizmu zanim sięgnie się po inne środki.

Hydrokolonoterapia – czy jest bezpieczna?

Oczyszczanie jelit może odbywać się również w mechaniczny sposób. Jednak znana wszystkim lewatywa musi być wykonywana w odpowiedni sposób, aby nie doszło do perforacji jelita. Zatem lepiej nie wykonywać jej samodzielnie. Inną odmianą mechanicznego oczyszczania jelita ze złogów i toksyn kest hydrokolonoterapia. Warto wiedzieć, że to zabieg, który wykonywany jest nawet w gabinetach kosmetycznych. W związku z tym bezpieczeństwo jego wykonania należy poddać w wątpliwość. Podobnie, jak w przypadku lewatywy, może dojść do perforacji, a nawet a także zapalenia okrężnicy. Osoba niewykwalifikowana w endoskopii i nie będąca lekarzem może bardzo łatwo popełnić błąd, którego skutkiem może być trwały uszczerbek na zdrowiu. Zatem czy warto w ten sposób ryzykować? Chyba niekonieczne. Nie można ślepo podążać za modą wyznaczaną przez celebrytów, gdyż może to akurat w tym przypadku prowadzić do opłakanych w skutkach następstw.

Jeśli szukamy skutecznego sposobu pozbycia się z organizmu toksyn, to najlepsze będą nieinwazyjne naturalne metody w postaci zmiany diety, a także włączenia do niej błonnika witalnego na trawienie. W ten sposób możemy odczuć już po krótkim czasie wyraźną różnicę w samopoczuciu. Przede wszystkim takie oczyszczanie może dodać nam sporą dawkę potrzebnej energii do wykonywania codziennych obowiązków, przy których dodatkowo możemy się poczuć lekko.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here