Sprawdzone sposoby stosowania olejków w kosmetyce

0
1518

Na pewno słyszałaś, że używanie olejów jest bardzo popularne w naturalnej pielęgnacji twarzy, ale pamiętaj, że oleje sprawdzą się świetnie nie tylko do demakijażu. Podpowiadamy w jaki sposób stosować oleje w połączeniu z innymi kosmetykami jak kremy, żele, hydrolaty i in.

Sprawdzone sposoby stosowania olejków

Wiele kobiet doceniło już zalety regularnego stosowania olejków. I słusznie, bo świeża, dokładnie oczyszczona, nawilżona cera to najlepsza możliwa nagroda za cierpliwą pielęgnację. Olejki przede wszystkim wykorzystujemy do demakijażu w rytuale pielęgnacyjnym. W pierwszym etapie przeprowadzamy zabieg metodą OCM. Olejki, np. migdałowy, doskonale poradzą sobie nawet z wodoodpornym makijażem. Dodatkowo usuwają wszelkie zabrudzenia oraz redukują sebum. Wystarczy lekko zwilżyć wacik wodą, a następnie dodać kilka kropelek oleju i przyłożyć go do miejsca, z którego chcemy usunąć makijaż na kilka sekund. Cała metoda jest bardzo delikatna, a zarazem skuteczna. Olejki są idealnym sposobem na to, by dokładnie, nie podrażniając skóry, wykonać demakijaż.

olejek

Łączenie olejków z pozostałymi kosmetykami

Oprócz klasycznej metody OCM, możemy wypróbować kilka dodatkowych trików. Jeśli posiadamy olejki z emulgatorem, nakładamy je na suchą twarz, delikatnie masujemy, aby olejek skutecznie połączył się z makijażem, a następnie zmywamy całość ściereczką, która będzie lekko zwilżona ciepłą wodą. W ten sposób olejek emulguje się, a kolejno znika z całą warstwą makijażu.

Olejek i hydrolat

Polecaną metodą jest także nakładanie oleju w połączeniu z hydrolatem. Hydrolaty wyróżniają się działaniem tonizującym, łagodzącym, ściągającym, nawilżającym, a także przeciwzapalnym. W pierwszym kroku rozpylamy hydrolat na skórze, a następnie aplikujemy wybrany olejek, wykonujemy masaż i zmywamy całość. W przypadku, gdy posiadamy hydrolat bez atomizera, możemy samodzielnie przygotować mieszankę składającą się z oleju i hydrolatu, a następnie nałożyć ją na skórę.

Olejek i kwas hialuronowy

Ciekawą propozycją jest także stosowanie olejków i kwasu hialuronowego. Olejki same w sobie nie mają właściwości higroskopijnych. Jeśli chcemy zastąpić nimi krem do twarzy, należy połączyć je z produktem, który będzie odpowiedzialny za wiązanie i zatrzymywanie wody w warstwie rogowej naskórka. Właśnie taką substancją jest kwas hialuronowy. Metodę możemy stosować na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest nałożenie na skórę kwasu hialuronowego i wklepanie olejku, zanim jeszcze kwas się wchłonie. Drugą opcją jest wymieszanie kilku kropli olejku i kwasu hialuronowego, a następnie wmasowanie mieszaniny w skórę.

Olejki w duecie z żelem aloesowym

Kosmetykiem, który zyskuje na popularności, jest także żel aloesowy, który cechuje się działaniem regenerującym, łagodzącym i nawilżającym. Możemy stosować go z olejkiem. W tym przypadku żel będzie pełnił rolę humektantu – produktu o właściwościach nawilżających.

Krem i olejki

Olejki możemy także stosować w połączeniu z kremem. Należy jednak trzymać się zasady, że najpierw nakładamy na skórę krem, a dopiero w kolejnym etapie olejek. Olej tworzy na skórze warstwę okluzyjną, dlatego blokuje przedostanie się do wnętrza składników nawilżających z kremu. Z kolei, jeśli nałożymy najpierw krem, olejek będzie chronił przed szybkim ulatnianiem się drogocennych substancji ze skóry. Sporą popularnością cieszy się także dodawanie naturalnych olejków bezpośrednio do kremu. Warto wypróbować także tę metodę, gdyż może okazać się, że sprawdzi się ona lepiej w przypadku naszego typu skóry.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here