Młodzi rodzice bardzo szybko potrafią wpaść w istny szał zakupów i bez opamiętania wydają coraz to większe sumy pieniędzy na nowoczesne, stylowe i zachwycające ubranka dziecięce. Chcą chwalić się swoimi maluszkami dosłownie na każdym kroku, dlatego też pilnują tego, aby odpowiednio one wyglądały. Ubrania dla dzieci nie są niestety tanie.

Stylowa sukienka z tiulem dla dziewczynki, zwłaszcza ta odnaleziona w modnym butiku lub sklepie znanego projektanta, może być nawet droższa od kreacji przygotowanej dla dorosłej już kobiety. Oczywiście rodzic, który może sobie pozwolić na taki większy wydatek, nie powinien żałować swoich pieniędzy i jeśli ma na to ochotę, może bez żadnych wyrzutów sumienia przeznaczać je właśnie na odzież dla swoich pociech.

Warto by było jednak tak ją kupować, aby potem dziecko mogło z niej jak najlepiej korzystać. A dla kilkuletniej dziewczynki o wiele ważniejsza od samej marki czy ceny ubranka okaże się jego jakość i zapewniana przez nie wygoda. Dziecko powinno czuć się w swoich strojach jak najbardziej komfortowo i bezpiecznie. W przeciwnym wypadku nie będzie chciało ich nosić, a one będą zalegać na półkach w jego szafie i po prostu się marnować.

Zakupy z małym dzieckiem potrafią być bardzo trudne i nieprzyjemne

Kilkulatki zazwyczaj niechętnie chodzą do ogromnych galerii handlowych. Są one dla nich zbyt tłoczne. Cała masa obcych ludzi wprowadza ich w stan paniki, wywołuje uczucie lęku i zwykłe przerażenie. Na malucha dość mocno oddziałują także te wszystkie ostre światła i różnorodne kolory, których w galeriach i na pasażach zakupowych nie brakuje.

Przeszkadzają one niejednokrotnie nawet osobom dorosłym, dlatego dla maluchów są jeszcze bardziej uciążliwe, przez co w krótkim czasie tracą one swój dobry nastrój, stają się marudne lub płaczą. Mogą nawet kłaść się na podłodze, zaczepiać obcych ludzi i wymuszać powrót do domu. Rodzice, którzy dobrze znają podobne sytuacje, przeważnie unikają robienia zakupów z dziećmi, podczas gdy tylko w taki sposób mogą wybrać dla nich odpowiednie ubranka.

sukienka z tiulem dla dziewczynki

Czasem trzeba się niestety trochę poświęcić

Nawet jeżeli maluch jeszcze przed wyjściem z domu urządza swoim opiekunom gigantyczną awanturę, należy nie reagować na jego krzyki i wrzaski, a na spokojnie zrealizować swój plan zakupowy. Można przy tym od razu obiecać dziecku, że jeśli tym razem będzie grzeczne, po powrocie do domu otrzyma podwójną porcję deseru. Taka nagroda zawsze staje się dodatkową motywacją.

Trudno jest natomiast kupić dziecku odpowiednie ubranka, jeżeli maluch nie może ich przymierzyć. Najpiękniejsza nawet sukienka z tiulem dla dziewczynki niejednokrotnie okaże się dla córki kompletnie niewygodna, nawet jeśli na pierwszy rzut oka jakość jej wykonania nie pozostawia wiele do życzenia. Prawdziwą wartość materiału można poznać dopiero wtedy, gdy ciuch zostanie założony na ciało.

Sami przecież nieraz zachwycamy się świetnie wyglądającymi dżinsami, a dopiero gdy założymy je na nogi w przymierzalni, okazuje się, że materiał, z którego je utworzono, jest tak sztywny, że nie jesteśmy w stanie zrobić w nich nawet kroku, a co dopiero podbiec do tramwaju bądź schylić się po przedmiot leżący na podłodze. Nasze dzieci potrzebują natomiast jeszcze wyższej wygody.

Bezustannie są w ruchu i całymi dniami potrafią bawić się i szaleć. Bez przerwy biegają, skaczą i wszędzie jest ich pełno, dlatego gdyby tylko ich ubranka ograniczały ich zdolności ruchowe i mobilność, na pewno nie chciałyby ich nosić. Maluch powinien zatem sam mierzyć zawsze swoje ubranka. To on najlepiej stwierdzi, czy są one dla niego wygodne.

sukienka z tiulem

Warto jednak mimo wszystko starać się chociaż mniej więcej oceniać przewidywalną jakość ubrań. Nawet dzieci potrafią bowiem oszukiwać w tej kwestii, a szczególnie często robią to małe kobietki, które już w wieku kilku lat starają się dbać o swój wygląd. Jeżeli jakaś sukienka naprawdę im się spodoba, będą próbowały wmówić rodzicom, że jest ona dla nich super wygodna, mimo iż kreacja zacznie wpijać się w ich ciało.

Jakość produktu można natomiast w prosty sposób sprawdzić. Wystarczy odnaleźć metkę przyszytą do samego ubrania i przekonać się, z czego tak naprawdę zostało ono wykonane. Za najlepszy materiał wykorzystywany do produkcji odzieży dziecięcej od wielu lat uznaje się klasyczną bawełnę. Jest to tkanina niewywołująca reakcji alergicznych, miękka i przyjemna w dotyku, a także bezpieczna dla delikatnej skóry. W bawełnianych ubrankach zakochają się i rodzice, i dzieci – tym bardziej, że nie są one wcale drogie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here