Wyciskarka do cytrusów umożliwia przygotowanie smacznych, a zarazem orzeźwiających oraz zdrowych soków. Należy jednak wybrać urządzenie, które będzie w pełni dopasowane do indywidualnych potrzeb. Nie zawsze jest to tak proste, jak mogłoby się wydawać. W sprzedaży znajduje się wiele różnorodnych modeli o odmiennych parametrach użytkowych. Należy również zdecydować, czy lepszą opcją będzie sprzęt ręczny, czy elektryczny.

Ręczna wyciskarka do cytrusów: niska cena zakupu

Faktem jest, że ręczne wyciskarki do cytrusów dostępne są w ekonomicznych cenach. Najtańsze modele z tworzyw sztucznych można zakupić za kilkanaście złotych, co nie jest zbyt dużym wydatkiem. To dobre rozwiązanie dla tych, którzy nie są pewni, czy urządzenie będzie systematycznie wykorzystywane. Raczej nie sprawdzi się ono w przypadku intensywnej eksploatacji.

Podstawową wadą jest fakt, że ręczna wyciskarka do cytrusów wymaga sporej siły fizycznej. Oznacza to, że komfort obsługi znajduje się na niskim poziomie. Minusem jest także przeciętna wydajność. Miąższ, pestki i inne niedoskonałości mogą wpadać do gotowego soku, co stanowi znaczące utrudnienie.

Elektryczna wyciskarka do cytrusów: podwyższona wydajność

Elektryczne wyciskarki do cytrusów są wydajne, a jednocześnie wygodne w obsłudze. Z pewnością przypadną one do gustu tym, którzy mają zamiar przygotowywać świeży sok każdego dnia. Urządzenie wymaga podłączenia do prądu. Za efektywność jego działania odpowiada w dużej mierze moc silnika, a więc należy sprawdzić ten parametr przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie.

Modele elektryczne są droższe, jednak w zdecydowanej większości przypadków sprawdzają się o wiele lepiej. Skutecznie oddzielają miąższ od soku, a więc nie trzeba robić tego samodzielnie.

Krótkie podsumowanie

Ręczne wyciskarki do cytrusów odchodzą powoli w zapomnienie. Ich zasada działania jest nieskomplikowana, jednak komfort użytkowania pozostawia wiele do życzenia. Ciężko wyobrazić sobie przygotowanie kilku litrów soku, jeśli nie posiadamy zbyt mocnych mięśni rąk.

Zupełnie inaczej jest w przypadku modeli elektrycznych, które zapewniają o wiele wydajniejszą pracę. Sporym plusem jest fakt, że pozwalają one maksymalnie wykorzystać każdy owoc.

Wyciskarka do cytrusów dostępne są w ofercie Gastrosilesia.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here