Zabawki z magnesami – baw się i edukuj

0
1209

Święta zbliżają się wielkimi krokami i wielu rodziców oraz dorosłych szuka idealnego prezentu dla najmłodszych członków rodziny. Producenci zabawek oferują szeroki wybór produktów, które spełniają oczekiwania dzieci, jak i ich opiekunów. Zwykle nie służą tylko do zabawy, ale spełniają również szereg innych funkcji. Przy tym są bardzo estetycznie wykonane, a nierzadko pełnią również rolę dekoracji domowych. Aby jednak znaleźć taki wspaniały podarunek, należy poświęcić trochę czasu i dopasować dostępne artykuły do oczekiwań dziecka, ponieważ to jego marzenia są w tym czasie najważniejsze.

Do wyboru do koloru

Oferta zabawek jest ogromna i przyprawia o zawrót głowy każdego, kto spróbował choć raz wybrać coś dla swojego dziecka, wnuczka czy siostrzeńca. Szczególną grupę tworzą zabawki magnetyczne, które mogą nawiązywać do innych produktów, posiadając jeden dodatkowy atut, czyli magnes. Na rynku dostępne są między innymi puzzle, z których można układać piękne obrazki, by na końcu przyczepić uzyskany wzór na lodówce lub innej powierzchni magnetycznej, klocki, konstrukcje czy układanki. Inne wersje tych zabawek pozwalają tworzyć pełen konstrukcje z dostępnych elementów, zastępując w ten sposób klasyczne klocki. Z magnetycznych części mogą powstać figury geometryczne, pojazdy, gwiazdy lub piłka. Wszystko zależy od kreatywności i pomysłowości dziecka. W zabawie mogą brać udział wyłącznie dzieci lub towarzyszyć mogą im rodzice, by spędzać wspólnie czas w najlepszej, możliwej formie.

Czego uczymy się w zabawie?

Zabawki magnetyczne to nie tylko doskonała zabawa, ale również forma edukacji. To, ile dziecko osiągnie dzięki rozrywce zależy nie tylko od jego chęci, ale również rodzaju produktu, którym manipuluje. Zabawki magnetyczne, które zastępują klocki rozwijają umiejętności manualne i sprawność małych rączek, a także uczą poczucia przestrzeni i poruszania się w niej. To również doskonały moment, by porozmawiać z maluszkiem na temat zasad fizyki i wytłumaczyć na czym polega pole magnetyczne oraz jak działają magnesy. W zależności od zbudowanej konstrukcji można poznawać figury geometryczne, zwierzątka, literki, bryły czy pojazdy. Ciekawą propozycją są również literki magnetyczne, dzięki którym dziecko może poznawać alfabet i tworzyć swoje pierwsze wyrazy, a następnie pełne zdania. Zabawki magnetyczne to również metoda na rozwijanie kreatywności, pobudzanie wyobraźni i spędzanie czasu aktywnie. Wszystko to powoduje, że stanowią idealny pomysł na prezent, niezależnie od okazji, również na święta.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here