Przydomowa oczyszczalnia ścieków bądź szambo to miejsce, w którym rozmnażają się najróżniejsze mikroorganizmy i drobnoustroje. W dodatku mogą powstawać również szkodliwe naloty i osady. Dlatego też trzeba bardzo dbać o szambo, aby cały czas mogło spełniać swoje zadanie. Jak więc zabrać się do wstępnego oczyszczania ścieków? Jak zadbać o swoją przydomową oczyszczalnię ścieków? Najlepszym rozwiązaniem może okazać się zakup odpowiednich bakterii. Co warto wiedzieć o bakteriach do szamb? 

  1. Przydomowa oczyszczalnia ścieków – czy musisz ją mieć? Co mówi prawo?
  2. Szamba ekologiczne – dlaczego warto zainteresować się właśnie tym rozwiązaniem?
  3. Szambo ekologiczne – jak stworzyć takie szambo u siebie?
  4. Jakie bakterie używać w przydomowej oczyszczalni ścieków?
  5. Przydomowe oczyszczalnie ścieków – gdzie znaleźć potrzebne bakterie do szamb?

Przydomowa oczyszczalnia ścieków – czy musisz ją mieć? Co mówi prawo?

Prawo jest jasne – każdy właściciel nieruchomości jest zobowiązany do podłączenia jej do miejskiej sieci kanalizacyjnej. Wyjątkiem są te osoby, które z jakiegoś powodu nie mogą tego uczynić: czy to ze względu na koszty, odległość czy też inne problematyczne kwestie. W takich przypadkach wymagane jest to aby na działce na której stoi nieruchomość zbudowany został bezodpływowy zbiornik (szambo) lub aby została stworzona przydomowa oczyszczalnia ścieków.

Szamba ekologiczne – dlaczego warto zainteresować się właśnie tym rozwiązaniem?

Coraz popularniejszym rozwiązaniem staje się montaż szamba ekologicznego lub przydomowej oczyszczalni ścieków. Jakie są zalety tych rozwiązań? Dlaczego warto się nimi zainteresować? Na pewno warto przemyśleć, któreś z tych rozwiązań chociażby dlatego, że w ten sposób można ograniczyć częstotliwość wywozu nieczystości przez szambiarki. Najczęściej nieczystości wywożone są raz na pół roku, chociaż zdarzają się i takie sytuacje, że szambiarka musi przyjeżdżać zaledwie raz na rok. I tylko wtedy trzeba oczyścić szambo bądź oczyszczalnię z osadu wstępnego.

Szambo ekologiczne – jak stworzyć takie szambo u siebie?

Możliwości stworzenia szamba ekologicznego bądź przydomowej oczyszczalni ścieków jest wiele. Oczywiście można zamówić projekt i wykonanie w firmie, która zajmuje się tym od wielu lat i ma już stosowne doświadczenie. Można jednak również zdecydować się na samodzielne stworzenie takiego rozwiązania, szczególnie, jeżeli posiadasz już szambo szczelne (dla 4-osobowego domu powinno mieć ono objętość minimum 2m3). Wystarczy, że dobudujesz specjalny system rozsączający ścieki.

Jakie bakterie używać w przydomowej oczyszczalni ścieków?

Dlaczego musisz dbać o to, aby regularnie wsypywać bakterie do szamba bądź przydomowej oczyszczalni ścieków? Na pewno ich ogromną zaletą jest to, że dzięki nim ilość zanieczyszczeń w ściekach zmniejsza się, są one także bardziej upłynnione. Bakterie sprawiają, że zbiorniki są bardziej wydajne a ich działanie zostaje usprawnione. Poza tym, bakterie są rozwiązaniem ekologicznym i pozwalają na zmniejszenie przedostawania się do gruntu niebezpiecznych i szkodliwych substancji, które w innym przypadku stanowiłyby zanieczyszczenie bądź zagrożenie.

Przydomowe oczyszczalnie ścieków – gdzie znaleźć potrzebne bakterie do szamb?

Gdzie znaleźć potrzebne bakterie do szamb i przydomowych oczyszczalni ścieków? Jeżeli chcesz zająć się przydomowymi oczyszczalniami ścieków i zamierzasz kupić odpowiednie bakterie, to najlepiej jest to uczynić przez internet. W ten sposób będziesz mieć dostęp do różnorodnych produktów zarówno w formie proszku, jak i tabletek.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here