Tradycyjny model rodziny, gdzie spotkamy się z pracującym mężczyzną oraz kobietą, która zajmuje się tylko domem i dzieckiem nie występuje już tak często, jak kilkanaście czy kilkadziesiąt lat temu. Obecnie coraz więcej kobiet zajmuje się zawodem, a nawet własnym biznesem. Dzieci często wychowywane są przez obojga rodziców bez wyraźnego podziału na obowiązki. Wszystko dopasowane jest pod grafik w nadym dniu, dodatkowe godziny w pracy i tak dalej.

Coraz częściej możemy spotkać się także z samotnymi matkami, które wychowują jedno, a nawet kilkoro dzieci. Wynika to ze złego dopasowania partnera lub zupełnie odmiennych preferencji. Kobiety decydują się na samotne życie, ponieważ chcą być niezależne, a przy tym zapewnić bezpieczeństwo swojej pociesze. Oczywiście nadal bardzo często spotykamy się z rodziną, w której są zarówno mama, tata, jak i dziecko, jednak potrzeby społeczeństwa cały czas się zmieniają.

Obecnie zarówno mężczyźni, jak i kobiety chcą się realizować w zawodzie, spełniać swoje marzenia i osiągać cele. Dzięki temu domowy budżet nie sprawia większego problemu. Jedynym minusem takiego modelu jest fakt, że rodzice mają mniej wolnych chwil dla pociechy. W takim przypadku należy wychować dziecko na odpowiedzialną osobę, która poradzi sobie w każdej sytuacji.

para

Ciąża z nieznajomym to duński program, który przestawił dość nietypową propozycję

O co w tym wszystkim chodzi? Zespół ekspertów w programie dobiera pary, które będą do siebie pasować pod względem preferencji i wymagań. Kobieta i mężczyzna będą mieli ze sobą dziecko, jednak nie stworzą żadnego związku i głębszej relacji. Przyszli rodzice skupiają się tylko i wyłącznie na posiadaniu potomstwa, jednak nie interesuje ich wiązanie się z drugą osobą. Niektóre osoby decydują się na samotne wychowywanie dziecka, ponieważ lepiej odnajdują się w sytuacjach, gdy mogą zadecydować o wszystkim same.

W Danii metoda na in vitro jest coraz bardziej popularna, dlatego program ma zaspokoić zapotrzebowanie na tego typu działania. Serial pokazuje, że każda osoba może samotnie wychowywać dziecko i nie przeszkadza jej to w szczęściu, czy też w osiąganiu sukcesów.
Każdy z nas zapewne zastanawia się nad przyszłością. Niektórzy marzą o szczęśliwym związku do końca życia, inni skupiają się wyłącznie na posiadaniu potomstwa. To, jaki model rodziny wybierzemy zależy wyłącznie od nas.

Musimy jednak pamiętać, aby w każdym przypadku się określić i zdecydować, co jest dla nas najlepsze. Jeżeli wiążemy się z kimś tylko po to, aby posiadać dzieci, to musimy przygotować się na nieporozumienia, czy nawet rozstanie z partnerem. Jeżeli wychowujemy samotnie pociechę, to nie należy uciekać od trudnych pytań, które nam zadaje. Powinniśmy uświadomić malucha dlaczego nie ma taty lub mamy. W ten sposób zrozumie swoją sytuację i zaakceptuje taką postać rzeczy.

Pamiętajmy, że w każdym przypadku dziecko jest najważniejsze. Jeżeli partner lub partnerka nas zostawiła, a mamy wspólną pociechę, to należy przedyskutować sprawę, kto podejmie się opieki nad dzieckiem. Najważniejsze jest to, aby pociecha czuła się bezpiecznie bez względu na sytuację w rodzinie. Dorosły człowiek musi być odpowiedzialny, dlatego musimy wziąć pod uwagę dobro własnego dziecka.

Niezależnie od tego czy zdecydujemy się na związek, czy też będziemy musieli się rozstać, to należy zwrócić uwagę na to, co czuje maluch. Każdą sytuację należy spokojnie wytłumaczyć, ponieważ wszystkie emocje z czasem opadną. Wyrozumiałość i odpowiednie wychowanie jest kluczowe do tego, aby każda pociecha czuła się dobrze w każdej sytuacji.

w ciąży

Pamiętajmy, że bardzo ważne jest określenie swoich zamiarów i planów na przyszłość

Jeżeli nie chcemy wiązać się z kimś na stałe, to nie warto ranić drugiej osoby. Jeżeli będziemy trzymać się własnych przekonań, to nie doprowadzimy do tragedii. W przypadku kobiety ciąża może być zarówno niesamowitym szczęściem, jak i nieciekawą informacją. Wszystko zależy od naszego podejścia do życia i planów na przyszłość. Jeżeli chcemy uniknąć niechcianej ciąży to należy nie tylko się zabezpieczać, ale także musimy wykazać się odpowiedzialnym zachowaniem.

W każdej sytuacji należy podejmować właściwe decyzje i zwracać uwagę na własne dobro. Jeżeli zranimy bliską nam osobę, to z czasem możemy tego żałować. Warto dokładnie sobie przemyśleć, które wartości w życiu są dla nas najważniejsze. Nikt nie może nas zmusić do sytuacji, których chcemy uniknąć. Pamiętajmy, aby nie słuchać innych, tylko kierować się tym, co tak naprawdę czujemy i myślimy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here