Tak, można kupić Bitcoin za pomocą gotówki. Istnieje na to wiele sposobów. Jednak zawsze na początku pojawiają się pytania – czy jest to bezpieczne i legalne?

Odpowiedź brzmi dwa razy tak – kupowanie bitcoinów i innych kryptowalut za gotówkę jest w pełni legalne i bezpieczne. W naszym kraju obowiązują już odpowiednie przepisy dotyczące kryptowalut – zarówno ich opodatkowania, jak i przepisy związane z bezpieczeństwem (przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy). Dlatego nie ma żadnych przeciwskazań, aby gotówkę ze swojego protfela wymienić na ulubioną kryptowalutę, którą potem można płacić w sieci Internet, przesyłać innym osobom albo po prostu trzymać w swoim portfelu jako inwestycję licząc na duże zyski w przyszłości.

Jak można prosto i szybko kupić Bitcoin za pośrednictwem gotówki?

W ostatnich latach powstało wiele takich serwisów, jak również „bitomatów” (urządzeń podobnych do bankomatu, w których po włożeniu banknotu otrzymujemy kryptowaluę). Jednym z takich serwisów jest https://bitbaycash.com>BitBay Cash. Jego zasada działania jest banalnie prosta – wystarczy na mapie znaleźć adres najbliższego dystrybutora, do którego możemy się udać aby nabyć naszą pierwszą cyfrową walutę. Na miejscu wystarczy wręczyć mu kwotę pieniędzy za jaką chcemy kupić kryptowalutę, a w zamian dostaniemy od niego kod  – jako wydruk couchera z terminala, lub zostanie on przesłany na podany przez nas adres e-mail lub też wysłany jako sms – podobnie jak kod doładowania karty Netflix, Google, PaySafeCard czy też telefonu komórkowego.

Następnie na stronie www.bitbaycash.com wystarczy podać ten kod i adres naszego cyfrowego portfela, na który zakupione bitcoiny zostaną natychmiast przesłane, bez żadnej dodatkowej prowizji. I to tyle? Prawda, że proste?

Należy tylko pamiętać, że zgodnie z przepisami istnieje jedno ograniczenie – jeśli chcemy kupić Bitcoiny za kwotę większą niż 15.000 Euro (lub odpowiednik tej waluty w PLN) musimy się zweryfikować. Jak to przebiega? Bardzo prosto oczywiście. Wystarczy podać swój adres email, imię, nazwisko i okazać do kamerki internetowej swój dowód tożsamości – dowód osobisty lub paszport. Jeśli nie mamy w komputerze czy laptopie takiej kamerki możemy zrobić zdjęcie dowodu aplikacją w smartfonie.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here