Usługi efektywnego doradztwa zakupowego pomagają firmom zaoszczędzić czas, wybrać najbardziej rentownych kontrahentów i wypracować przewagę konkurencyjną na rynku.

Doradztwo zakupowe – zaoszczędzony czas i zmaksymalizowany zysk

     Sukces firmy w większości zależy od właściwie podejmowanych działań strategicznych i pomyślnych decyzji dokonanych w oparciu o analizę rynku i aktualnych uwarunkowań. W dobie cyfryzacji i nieustannej optymalizacji procesów warto zwrócić szczególną uwagę na obszar zakupowy. Właściwe decyzje zakupowe w znaczącym stopniu przyczyniają się do rentowności działań podejmowanych przez przedsiębiorstwa i wpływają na ich stan finansowy. Aby zwiększyć efektywność procesów zakupowych, skrócić czas łańcucha dostaw, a przy tym nawiązać długofalowe relacje biznesowe z rzetelnymi i renomowanymi dostawcami warto zwrócić uwagę na obszar doradztwa zakupowego. Nowoczesne systemy zakupowe bazujące na wiedzy i wieloletnim doświadczeniu ekspertów z branży sprzedażowej pomagają przedsiębiorstwom podejmować trafne decyzje, optymalizują procesy zakupowe i wskazują możliwe ścieżki rozwoju. Doradztwo zakupowe to nie tylko wsparcie firm w postaci opracowania i wdrożenia redukcji kosztów oraz usprawnień procesowych i organizacyjnych, ale także zarządzanie ryzykiem dostaw i działalności, a nawet wypracowanie przewag konkurencyjnych. Sukces działań podejmowanych w obszarze zakupów przekłada się na wysoką jakość oraz optymalny koszt wytworzenia produktów. 

Jak wygląda zoptymalizowany proces zakupowy?

     Każdy element łańcucha dostaw jest bardzo istotny dlatego efektywna analiza jego poszczególnych elementów jest pierwszym krokiem do zoptymalizowania całego procesu zakupowego. Doradcy zakupowi rozpoczynają od analizy danych wejściowych – badają rynek, identyfikują potencjalnych dostawców a następnie oceniają ich możliwości. Kolejnym etapem jest organizacja przetargów – analizowane jest ryzyko oraz negocjowane są warunki handlowe. Gdy zostaną podpisane umowy z konkretnymi dostawcami doradcy mogą weryfikować ich działania w wybranych obszarach oraz identyfikować możliwe zagrożenia. Ważnym elementem nowoczesnych systemów zakupowych jest ciągłe monitorowanie efektywności oraz dążenie do rozwoju dostawców. Przykładową firmą dostarczającą usługi doradztwa zakupowego, oferującą zarówno analizę jak i wdrożenie opracowanych rozwiązań wraz z narzędziami IT jest http://optibuy.com/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here