Grafika komputerowa jest jedną z najczęściej wybieranych dziedzin pracy przez młode osoby. W pracy grafika musimy cechować się przede wszystkim kreatywnością oraz pomysłowością. Zawód ten posiada wiele swoich zalet, pewne niemałe wymagania, jakie należy spełnić. Czy można zostać grafikiem komputerowym bez studiów? Jak powinno wyglądać portfolio grafika komputerowego? Odpowiadamy!

Przeczytaj też: http://kobietawe-biznesie.pl/jak-zostac-grafikiem-komputerowym/ 

Grafik komputerowy – edukacja 

Im wcześniej zaczniemy swoją edukację oraz zaznajamiania się z grafiką komputerową, tym łatwiej będzie nam znaleźć pracę. Szkoły średnie coraz chętniej oferują kierunki, po których będzie można zdobywać pracę związaną z branżą grafiki komputerowej. Podobnie jest w przypadku studiów. Wiele jest uczelni oferujących kierunek grafik komputerowy. 

Czy można zostać grafikiem komputerowym bez studiów? 

Odpowiedź brzmi tak. Będzie to oczywiście trudniejsza droga, jednak sporo wiedzy możemy zdobyć samodzielnie. Branże związane z szeroko pojętym internetem są na tyle uprzywilejowane, że dopiero wchodzą na rynek. W pracy bardziej niż wykształcenie będzie liczyło się więc doświadczenie oraz umiejętności. 

Przydatny będzie również umysł artystyczny. Można rozumieć go jako pewno świadomość kompozycji, kolorów itp. W przypadku grafika możemy pracować przy projektowaniu reklam, plakatów, ulotek czy gier komputerowych. Znajomość trendów oraz nowinek w tym zawodzie odgrywa bardzo ważną rolę. Zdecydowanie ułatwia to zdobycie pracy. Podnoszenie swoich kompetencji oraz umiejętności również będzie mile widziane. 

Jak powinna wyglądać portfolio grafika komputerowego? 

Prawdą jest, że im wcześniej zaczniemy tworzyć portfolio do pracy, tym lepiej. Pierwsze prace z pewnością nie będą najlepsze. Natomiast warto je zachować. Ważne jest to chociażby dlatego, żeby obserwować twój progres. Będzie to nie tylko kluczowe dla pracodawcy, ale również motywujące dla nas samych do poszerzania wiedzy i rozbudowywania umiejętności. 

Najpopularniejszą formą portfolio w przypadku grafika komputerowego jest strona internetowa. Możemy przygotować też portfolio PDF’ie. Wysyłamy je razem z propozycją współpracy. 

Zobacz też: http://www.lajfczat.pl/jak-zbudowac-marke-malej-firmy/ 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here