Żurawie słupowe to urządzenia, które są niezbędne do transportu bliskiego. Sprawdzają się zarówno w magazynach, jak i halach produkcyjnych. Co warto wiedzieć przed ich zakupem?

Kiedy żuraw słupowy jest dobrą inwestycją?

Żurawie słupowe to urządzenia, które są niezbędne w wielu miejscach pracy. Świetnie sprawdzają się wszędzie tam, gdzie konieczne jest urządzenie stosunkowo niewielkie i jednocześnie precyzyjne. Dają sobie również radę, gdy pracują na zewnątrz.

Warto pamiętać, że można je wykorzystać w hali produkcyjnej. Warto również zwrócić uwagę na żurawie przyścienne, które można zamontować na ścianach czy słupach nośnych hali. Dzięki temu można zaoszczędzić dużo miejsca, które w mniejszych budynkach musi być bardzo dobrze wykorzystane.

Wybierając żurawie słupowe trzeba zastanowić się, jakie powinny spełniać wymagania. Jest to uzależnione od warunków, w których będą pracowały. Żurawie słupowe obrotowe sprawdzą się bezpośrednio przy stanowisku pracy. Żurawie słupowe z łamanym ramieniem przydadzą się wszędzie tam, gdzie są wykonywane zróżnicowane działania.

Warto pamiętać, że żurawie słupowe to urządzenia niezwykle bezpieczne. Są przytwierdzone do podłoża kotwami. Czasami jednak wygodniejszym rozwiązaniem jest żuraw przestawny, który jest przystosowany do przestawiania suwnicą lub wózkiem widłowym.

O czym trzeba pamiętać wybierając żurawia słupowego?

Żurawie słupowe to urządzenia, które są zróżnicowane. Chcąc wybrać idealny model, który będzie spełniał potrzeby firmy, należy zwrócić uwagę na parametry techniczne.

Jednym z najważniejszych parametrów jest nośność. Żurawie słupowe mogą mieć udźwig od 100 kg. Największe żurawie mogą podnosić ciężar nawet 10000 kg. Kolejnym elementem jest ruchomość ramienia. Może ona mieć 270 lub 360 stopni.

Wybierając żurawia należy pamiętać, że można zdecydować się na egzemplarze, które mają sterowanie ręczne lub elektryczne. Warto pamiętać, że żurawie słupowe, które mają udźwig powyżej 2000 kg, są dużo wygodniejsze w obsłudze, gdy są elektryczne.

Żurawie słupowe to urządzenia, które są niezbędne w halach produkcyjnych, magazynach czy małych firmach, gdzie często transportowany jest ładunek. Dobrze dobrany żuraw ułatwi i usprawni pracę.

Żurawie słupowe dostępne są w ofercie Cecho

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here