Rękawiczki lateksowe bardzo dobrze zna większość z nas. Można je zaobserwować w sklepach z żywnością, w punktach medycznych i wielu innych miejscach. Przydają się przy zaprowadzaniu porządku we własnym domu czy mieszkaniu i są niezbędne w trakcie sprzątania świata. Słowem, mają mnóstwo różnych zastosowań. Występują też w kilku różnych rodzajach.

Podwójna warstwa dla chętnych

Jednorazowe rękawice lateksowe mają wiele zastosowań i bardzo mało wad. Chronią nie tylko przed zanieczyszczeniami czy niebezpiecznym lub nieznanymi substancjami płynnymi. Są bardzo skuteczne w powstrzymywaniu wirusów przed dostawaniem się do organizmu użytkowników rękawic.

Nie ma jednak wątpliwości, że mimo wszelkich zalet, występują też drobne wady. Dla wielu użytkowników bezpośredni, długotrwały kontakt z lateksem może być nieprzyjemny, a nawet zdarza się, że skutkuje reakcją alergiczną. Dla takich osób przygotowano wersję rękawic dwuwarstwowych, które nie dopuszczają do kontaktu skóra – lateks.

Rękawice lateksowe bezpudrowe

Osoby, u których lateks nie powoduje reakcji alergicznej, mają trochę szerszy wybór. Aby chronić się przed drobnoustrojami, mogą skorzystać na przykład z rękawic lateksowych bezpudrowych. Są one bardzo popularne w branży medycznej, gdyż przy ich użyciu nie ma zagrożenie negatywnym wpływem na pacjenta.

Nowocześnie wykonywane rękawice lateksowe bezpudrowe są tak samo wygodne w użyciu, jak te z wypudrowanym wnętrzem. A ponadto po ich zdjęciu nie trzeba rąk dodatkowo oczyszczać z pozostałości wnętrza rękawiczki, które często przyklejały się do skóry.

Wersja pudrowana rękawic

Rękawice pudrowe ustępują popularnością innym wersjom rękawic, ale wciąż można je śmiało stosować na użytek prywatny. Użytkownicy tego rodzaju ochronnych rękawic podkreślają ich zalety: puder daje pewien poślizg przy zakładaniu rękawiczek. Dzięki zastosowaniu skrobi kukurydzianej są też bardziej wytrzymałe na przecięcia i inne mechaniczne urazy.

Jest to też bardzo wygodne wyjście dla osób, które zmagają się ze zwiększoną potliwością dłoni, które dłużej pozostaną przyjemnie suche. Jak widać, rękawice lateksowe można naprawdę skutecznie dobrać tak, aby spełniały wszystkie występujące potrzeby użytkowników.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here