Przy poszukiwaniu odpowiednich drzwi wejściowych do domu pod uwagę trzeba wziąć szereg różnych czynników. Czym powinny wyróżniać się perfekcyjne drzwi zewnętrzne?

Dobór drzwi wejściowych do domu często stanowi kompromis pomiędzy posiadanym budżetem a parametrami, które stolarka tego rodzaju powinna posiadać. Warto zatem zwrócić szczególną uwagę na konstrukcję drzwi i dobrać takie, które będą spełniały wszystkie wymagania bez przepłacania.

Drzwi wytrzymałe

Przede wszystkim drzwi wejściowe do domu powinny być wytrzymałe, aby posłużyć na długie lata. Tutaj duże znaczenie ma wykorzystany przy ich produkcji materiał. Najlepiej wybierać modele wykonane z solidnego drewna, aluminium, drzwi stalowe czy drzwi PCV uznanych producentów. Lepiej unikać z kolei drzwi produkcji chińskiej, które, chociaż bardzo tanie, to jednak są mało odporne na uszkodzenia mechaniczne.

Drzwi ciepłe

Dobre drzwi wejściowe do domu także powinny prezentować odpowiedni poziom termoizolacji. Warto zatem zwrócić uwagę na ich parametr U, czyli współczynnik przenikania ciepła. Im jest on niższy tym, lepsza izolacyjność termiczna przegrody. Na izolacyjność drzwi wpływają nie tylko zastosowane materiały, ale też montaż, dlatego powinien być on powierzony wykwalifikowanej ekipie.

Drzwi bezpieczne

Najlepszym wyborem będą drzwi antywłamaniowe, których budowa zmniejsza ryzyko włamań. Stosuje się w nich wtedy specjalne wzmocnienia stalowe, bolce antywyważeniowe, mocne progi, specjalne zamki. Drzwi antywłamaniowe znajdują się w klasie C zgodnie z normą polską lub w klasach 3-4 zgodnie z normą europejską.

Drzwi stylowe

Nie zapominajmy także o kwestiach estetycznych. Dobre drzwi wejściowe do domu to także takie, które będą stylowo się prezentować i będą doskonale dopełniały budynek i jego styl architektoniczny.

 Do wyboru mamy różne wzory i kolory. Także drzwi mogą być uzupełnione o dekoracyjne przeszklenia w skrzydle lub naświetla, które umieszcza się po bokach lub na górze skrzydła drzwiowego. Drzwi mogą być również wyposażone w eleganckie klamki oraz okucia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here