Odpowiednio wybrana kołdra będzie bezpośrednio wpływała na komfort spania. Ważne jest z tego powodu decydowanie się na takie wyroby, które są w stanie zapewnić przynajmniej optymalne właściwości takie jak izolacja czy lekkość.

Dlaczego kołdry puchowe?

Do nadal najbardziej popularnych wypełnień kołder naturalnych puchowych zalicza się puch. Nawet syntetyczne materiały nie są w stanie w tym względzie zapewnić dużo lepszych właściwości. Puch jest naturalnym materiałem, który jest w stanie zapewnić między innymi dobre odprowadzanie wilgoci oraz skuteczne zatrzymywanie ciepła.
Odpowiednia izolacja termiczna ma duże znaczenie z punktu zapewnienia podczas snu odpowiedniej ochrony przed nadmierną utratą ciepła. Wybierać można różne typy puchu, jak:

– gęsi,
– kaczy.

W kontekście zapewniania odpowiedniego poziomu ciepła znacznie lepszym rozwiązaniem są kołdry naturalne puchowe, które wykonane są z wypełnieniem z gęsi. Natomiast bardziej przyjazne ceny mają kołdry naturalne puchowe, w których wykorzystano puch kaczy.

Producenci kołder

Bardzo ważne jest decydowanie się na takie kołdry naturalne puchowe, które pochodzą od sprawdzonych producentów. Ma to duże znaczenie w kontekście postawienia na takie wyroby, które są w stanie zapewnić wykorzystanie dobrej jakości puchu. Nowy puch jest znacznie lepszym materiałem w stosunku do takiego puchu, który jest wtórny, czyli odzyskiwany z innych materiałów.
Innym parametrem, który warto brać pod uwagę, gdy wybiera się kołdrę naturalną puchową jest sprężystość. Wpływa ona bezpośrednio na ciężar wypełnienia kołdry przy zastosowaniu takiej samej ilości puchu. Z tego powodu warto jest decydować się na taki parametr sprężystości, który jest w stanie zapewnić optymalne właściwości kołder.

Powłoka kołdry

Jeśli kołdra naturalna puchowa ma być odpowiednio chroniona przed zużywaniem się warto postawić również na odpowiednie powłoki. Do wyjątkowo trwałych można zaliczyć te, które są wykonane z bawełny w połączeniu z poliestrem. Jednak również bawełniane powłoki zapewnią dobrą ochronę, a także można je łatwo prać.
Innym rozwiązaniem jest decydowanie się na dużo bardziej miękkie, wygodne powłoki z satyny czy jedwabiu. Takie sprawdzą się w dużo większym stopniu w okresie letnim.

Kołdry naturalne puchowe dostępne są w ofercie vegehome.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here