O makijażu wiele mówić nie trzeba. Chyba każda z pań wie, czym jest makijaż i w jaki sposób go robić. Wiele kobiet ma też swoje ulubione kosmetyki, których najchętniej używa. Samo pojęcie makijaż może odnosić się zarówno do kosmetyków, jak i samej sztuki ich nakładania.

Konturowanie twarzy

Konturowanie twarzy jest pojęciem, z którym stykają się kobiety w związku z wykonywaniem makijażu. Konturowanie, to inaczej mówiąc modelowanie, dzięki któremu można osiągnąć bardzo ciekawy efekt. Jaki? Przede wszystkim konturowanie sprawia, że twarz zostanie optycznie wyszczuplona. Równie dobrze, dzięki konturowaniu można sprawić, że twarz wizualnie zaokrągli się. Modelowanie jest dość uniwersalną metodą makijażu, gdyż pozwala właściwie dowolnie zmienić kształt twarzy.

Co jest potrzebne do konturowania twarzy?

Kosmetyki, które są niezbędne aby dobrze wykonać makijaż konturowania dostępne są w wielu sklepach. Potrzebne będą: podkład, korektor, a także rozświetlacz i bronzer. Jednak gdy makijaż musimy zrobić gdzie indziej niż we własnym domu zabranie całego arsenału kosmetyków może okazać się kłopotliwe. Co wtedy zrobić?

Ciekawa alternatywa

W przypadku konturowania warto rozważyć również zakup odpowiedniego zestawu, który jest idealnym rozwiązaniem, gdy potrzebujemy skompresować ilość kosmetyków do niezbędnego minimum. Zestaw do konturowania twarzy Oriflame jest właśnie takim rozwiązaniem alternatywnym, o niedużych gabarytach, w którym znajdują się wszystkie niezbędne rzeczy potrzebne do konturowania twarzy. Warto pamiętać również o pędzlu niezbędnym do wykonania makijażu konturowania.

Konturowanie i malowanie twarzy- czy to nie to samo?

Absolutnie nie! Są to dwie różne techniki makijażu, których celem jest uzyskanie zupełnie innego efektu. Konturowanie ma za zadanie poprawić symetrię twarzy. Umiejętnie posługiwanie się kosmetykami do konturowania sprawi, że osiągniemy efekt, dzięki któremu wizualnie, optycznie zmienimy kształt twarzy. Malowanie to natomiast sposób, dzięki jakiemu ukryjemy niedoskonałości skóry czy poprawimy jej koloryt.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here